Prvi poraz dortmundske Borussije, Alcacer ispisao povijest Bundeslige, ali Fortuna slavi pobjedu

Petar Jenjić • utorak, 18.12.2018.

Odigrane su četiri utakmice njemačke Bundeslige, a za iznenađenje večeri pobrinula se Fortuna Düsseldorf koja je na domaćem terenu nanijela prvi poraz Borussiji Dortmund ove sezone...

Borussia Mönchengladbach stigla je do desete pobjede sezone, danas je na domaćem terenu s 2:0 bila bolja od pretposljednjeg Nürnberga koji se jako muči sa skupljanjem bodova. Današnjim slavljem niz pobjeda na domaćem terenu produžen je na 11 čime im samo jedna nedostaje kako bi izjednačila klupski rekord iz 1983./84.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a najbliže je bio Thorgan Hazard, međutim, promašio je penal prebacivši gol. Tragičar se pretvorio u junaka na startu drugog poluvremena kada je u mrežu skrenuo ubacivanje Ibrahima Traorea. Konačan rezultat postavio je Alassane Plea u 86. minuti.

Najbolji postotak pozitivnih rezultata Fortuna Düsseldorf u Bundesligi ima protiv Borussije Dortmund, protiv koje je upisala 14 pobjeda. Kako joj dortmundska Borussija, unatoč poziciji na ljestvici, odgovara, dokazala je i večeras. Odigrala je jako dobru utakmicu pred svojim navijačima te joj s 2:1 nanijela prvi poraz ove sezone.

Fortuna je do vodstva stigla u 22. minuti kada je krasnom dugačkom loptom Kevin Stöger uposlio Dodija Lukebakija koji se sjurio prema kaznenom prostoru i matirao Romana Burkija. Pet od sedam golova ove sezone u Bundesligi postigao je protiv momčadi koja igra Ligu prvaka - osim ovog protiv Dortmunda, tri je gola postigao Bayernu, a jedan Hoffenheimu.

U posljednje tri utakmice u Bundesligi u kojima je zaostajala na poluvremenu Borussia je na kraju stizala do preokreta, pri čemu je postigla barem tri pogotka. Ipak, to se večeras nije dogodilo. Igrala se 55. minuta kada je Jean Zimmer dobio loptu na dvadesetak metara od gola i perfektnim udarcem zatresao mrežu.

Kao što se i moglo očekivati, gosti se nisu predavali pa su tako u 81. minuti smanjili zaostatak. Ubacio je Lukasz Piszczek, a glavom poentirao Paco Alcacer. Ipak, rezultat se do kraja više nije promijenio, ali vrijedi izdvojiti podatak kamo je ovo bio čak deseti pogodak Alcacera kao igrača s klupe ove sezone čime je postavio apsolutni rekord Bundeslige nakon samo 16 utakmica.

Četvrtu pobjedu u posljednjih pet kola upisao je Wolfsburg koji je s 2:0 bio bolji od Stuttgarta. Oba pogotka mogli smo vidjeti u prvom poluvremenu, strijelci su bili Joshua Guilavogui u 24. minuti i Wout Weghorst u 44. minuti susreta.

U dresu gostiju, koji se trenutno nalaze u zoni ispadanja, Borna Sosa odgledao je cijelu utakmicu s klupe.

Četiri pogotka, sva četiri u prvom poluvremenu, vidjeli smo na utakmici između Herthe i Augsburga, a susret je u konačnici završen podjelom bodova. Šesti je puta Hertha ove sezone odigrala neriješeno, dok su gosti nakon niza poraza upisali drugi uzastopni remi.

Poveo je Augsburg u osmoj minut golom Martina Hintereggera, da bi u razmaku od 28. do 31. minute Hertha okrenula golovima Mathew Leckieja i Ondreja Dude. Konačan rezultat postavio je Cheol Koo u 39. minuti.