Sjajni Martinović napunio mrežu Melsungena, ali ipak upisao poraz

Mihaela Bradovski • četvrtak, 20.12.2018.

Odigrana su četiri susreta 18. kola Bundeslige, a sjajan nastup upisao je mladi hrvatski reprezentativac Ivan Martinović koji je bio prvi strijelac Gummersbacha u porazu od Melsungena...

Ozljedama pokošeni Melsungen upisao je gostujuću pobjedu kod Gummersbacha 28:23, prekinuo je niz od tri uzastopna poraza i s optimizmom čeka posljednji ovogodišnji meč na svom parketu protiv Wetzlara. Na ovom gostovanju nije imao problema, odvojio se na početku drugog poluvremena kada je od 16:17 otišao na 16:23 i mirno dovršio posao.

S 15 obrana vrlo dobar posao odradio je Nebojša Simić, Roman Sidorowicz postigao je šest golova, a po pet su dodali Finn Lemke i Tobias Reichmann. Domaćina nije spasio Ivan Martinović koji je skupio deset golova, a Gharehlou Norouzinezhad dodao je pet golova.

Nikakvih problema nije imao Rhein-Neckar Löwen protiv Stuttgarta. Löwen je u SAP Areni odnio pobjedu 34:29, odigrao je dobru utakmicu i nije bilo posebne neizvjesnosti u završnici. Gosti su potpuno pali u zadnjih deset minuta kada je domaćin podignuo ritam i dovršio posao.

U domaćem sastavu Andreas Palicka skupio je 12 obrana, Jannik Kohlbacher upisao je sedam golova, Gudjon Valur Sigurdsson šest, a Alexander Petersson pet. Kod gostiju Manuel Späth bio je strijelac devet puta, Dominik Weiss zabio je šest golova, a Robert Markotić jedan.

Lider Flensburg nastavlja savršenu sezonu i ostaje na stopostotnom učinku i nakon domaćeg dvoboja protiv Mindena. Svladao ga je 35:28 iako je podbacio u prvom poluvremenu i bio u zaostatku na odmoru. U drugom dijelu ipak je zaigrao ozbiljnije i glatko slavio.

S po sedam golova predvodili su Marius Steinhauser i Rasmus Lauge Schmidt, a po pet golova dodali su Holger Glandorf i Simon Jeppsson. Kod gostiju Christoffer Rambo bio je najefikasniji sa šest golova dok je Marian Michalczik dodao pet.

Do očekivane pobjede stigao je Erlangen koji je kao domaćin bio bolji od Ludwigshafena s 26:22. Po pet golova kod domaćina postigli su Nico Büdel, Christopher Bissel i Jan Schäffer. Kod Ludwigshafena s po četiri gola najefikasniji bili su Gunnar Dietrich i Alexander Falk.

12Stuttgart 20532:603-7115
13Minden 19531:551-2014
14Erlangen 19478:498-2014
15Leipzig 19472:499-2710
16Gummersbach 20483:569-869
17SG BBM Bietigheim 19462:573-1116
18Ludwigshafen 21503:589-865