Premiership, 18. kolo, 22.12.2018, 18:30 h
Cardiff 1:5 Manchester United
Manchester United

Debi iz snova za Solskjaera: United napunio mrežu Cardiffa u gostima

Mihaela Bradovski • subota, 22.12.2018.

Norvežanin Ole Gunnar Solskjaer debitirao je na klupi Manchester Uniteda visokom pobjedom u gostima kod Cardiffa 5:1. Cardiff je bivši Solskjaerov klub, a Norvežanin nije imao milosti prema njemu...

Jose Mourinho je prošlost za Manchester United kao što je rekao da je United prošlost za njega. U Unitedu se nadaju ljepšim danima pod vodstvom Olea Gunnara Solskjaera, a početak nije mogao biti bolji.

Naime Manchester je u gostima slavio s 5:1, Norvežanin je imao start iz snova na klupi kluba koji mu je obilježio karijeru i u odličnom raspoloženju ulazi u nastavak sezone.

Vratio je Solskjaer u prvih 11 Paula Pogbu, United je bio raspoložen, dominirao je, igrao otvoreno i napadao, radio je uglavnom dosta onoga što nije radio pod vodstvom Portugalca.

Već u trećoj minuti Marcus Rashford doveo je United u vodstvo, Ander Herrera povisio je na 2:0 u 29. i već tada sve je govorilo kako će gosti slaviti.

Uspio je Cardiff smanjiti preko Camarase iz kaznenog udarca, ali nije taj gol loše utjecao na United.

Čak štoviše, svega tri minute kasnije Anthony Martial podiže na 3:1 i s tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku susreta odrađivanje posla za goste, a priču je zaokružio Jesse Lingard s dva gola za konačnih 5:1 i najavu boljih dana Manchester Uniteda.