Premiership, 18. kolo, 23.12.2018, 17:00 h
Everton
Everton 2:6 Tottenham
Tottenham

Harry Kane opet napunio mrežu svog najdražeg protivnika, Evertonu težak poraz protiv Spursa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.12.2018.

U posljednjem susretu 18. kola Premiershipa Tottenham je na Goodisonu pregazio Everton sa 6:2 i približio se Manchester Cityju na samo dva boda zaostatka. Još jednom briljirao je Harry Kane koji jednostavno obožava igrati protiv Evertona...

Nije bilo šanse za Everton u ovom susretu. Bez obzira što je poveo, bilo je jasno da se jako teško nosi s raspoloženim Spursima koji su sjajno koristili ukazane prilike i na kraju zasluženo visoko slavili. Harry Kane je, vjerovali ili ne, četvrti put zaredom Evertonu zabio dva pogotka.

Krenulo je ipak pogotkom na drugoj strani. U 21. minuti Calvert-Lewin sjajno je utrčao u prostor, na vrijeme je dobio loptu i onda je poslao povratnu pre vrata Tottenhama gdje je natrčao Theo Walcott i ostavio vratara bez šanse.

Međutim nije se dugo čekalo na poravnanje. Već šest minuta kasnije Tottenham dolazi do pogotka nakon velike pogreške domaćina. Na dugačku loptu krenuli su izvan 16 metara i Pickford i Zouma, na kraju su se sudarili, a lopta je došla do Heung-Mina Sona koji pogađa praznu mrežu.

Do odlaska na odmor Spursi su napravili potpuni preokret. U 35. minuti Son je pucao, Pickford obranio njegov pokušaj, ali na odbijenu loptu natrčava Dele Alli i mirno zabija za preokret. Naravno, ne može golijada proći bez Kanea koji u 42. minuti zabija za 3:1. Kieran Trippier izveo je slobodan udarac i pogodio vratnicu, no lopta se odbija do Kanea koji ima lagan posao.

U nastavku susreta nastavilo se punjenje mreže domaćina. U 48. minuti Eriksen je lijepo iz voleja pogodio s 18 metara za 4:1, smanjio je tri minute kasnije Gylfi Sigurdsson, no do kraja Son i Kane postavljaju konačnih 6:2.

Spursi su tako uspjeli smanjiti zaostatak za drugoplasiranim Cityjem na samo dva boda, slijedi mu domaći dvoboj protiv Bournemoutha, a City ide u goste Leicesteru.