Fenjeraš šokirao Budućnost u debiju Jamesa Bella i Goge Bitadzea

Branimir Korać • ponedjeljak, 24.12.2018.

Nastavlja se ludnica u ABA ligi gdje čak pet momčadi imaju omjer 4-8, uključujući i posljednjeplasiranu Krku, a ona je do četvrte pobjede došla na svom parketu protiv Budućnosti...

Aktualni prvak ABA lige upisao je na Badnjak poraz u gostima kod Krke u Novom Mestu. Posljednjeplasirana Krka iznenadila je Budućnost i svladala ju je sa 69:64 i dodatno zagužvala situaciju na ljestvici i na dnu i u vrhu.

Petoplasirani Partizan sada društvu s dna bježi samo dvije pobjede što dovoljno pokazuje koliko je liga izjednačena. Zanimljivo je i prvi vrhu, Crvena zvezda je van konkurencije, uvjerljivo je prva sa svih 12 pobjeda, ali zato Cedevita, Budućnost i Mega imaju omjer 8-4.

U Novom Mestu u dresu Budućnosti debitirali su Goga Bitadze, Gruzijac koji je došao iz Mege gdje je apsolutno dominirao te James Bell, dojučerašnji član Cedevite. Niti njih dvojica nisu spasili budućnost od ovog neočekivanog poraza.

Nekako je sve krenulo krivim smjerom za Budućnost od samog starta, gosti su napadački užasno ušli u utakmicu i Krka je serijom 16:0 pobjegla na 18:2.

U drugoj dionici situacija se nije posebno popravila i Krka je došla i do 20 poena prednosti (32:12), a sve što je Budućnost uspjela je smanjiti zaostatak na minus 15 do kraja prvog poluvremena.

U nastavku susreta gosti su uspjeli doći na jednoznamenkast zaostatak, no Krka je izdržala, nije dopustila Podgoričanima da se spuste ispod pet koševa zaostatka i na kraju je domaćin slavio 69:64.

U domaćem sastavu Luka Lapornik ubacio je 12 poena uz šest skokova, Dalibor Đapa dodao je 11 poena, Jure Lalić za 13 minuta dodao je osam poena, a Dino Cinac za 20 minuta tri poena i četiri skoka. Kod Budućnosti Petar Popović ubacio je 16 poena, a po 12 su dodali Edwin Jackson, Coty Clarke (sedam skokova) i Bitadze.