Premiership, 19. kolo, 26.12.2018, 13:30 h
Fulham 1:1 Wolverhampton
Wolverhampton

Uzbudljiva završnica u Londonu, Fulham i Wolverhampton podijelili bodove

Jan Šneler • srijeda, 26.12.2018.

U 19. kolu engleske Premierlige Boxing Day otvorili su Fulham i Wolverhampton. Utakmica je imala izuzetno uzbudljivu završnicu, a konačni ishod bila je podjela bodova...

Iako susret Fulhama i Wolverhamptona nije bio obećavajuć, sama završnica bila je izuzetno uzbudljiva. Ovogodišnji Boxing Day koji se odigrava u sklopu 19. kola otvoren je remijem. S obzirom na to kako je izgledalo drugo poluvrijeme, rezultatom najviše mogu biti zadovoljni domaći.

U prvom dijelu nismo vidjeli previše prigoda. Gosti su bili bolji, imali posjed u nogama, no najbolje šanse imao je Fulham. U 29. minuti Cyrus Christie lijepo je prošao nekoliko braniča, dobro pucao, ali njegov šut otišao je pored gola. Nešto kasnije, slično je pokušao i Aleksandar Mitrović, ali je njegov udarac zaustavio vratar Rui Patricio. Imali su i gosti solidnih prilika, pogotovo jedan lijepi pokušaj Raula Jimeneza, no mreže se nisu tresle.

U nastavku smo vidjeli potpunu dominaciju gostiju. Fulham se potpuno zatvorio, praktički bismo na prste jedne ruke mogli nabrojati kada smo ih vidjeli s loptom preko centra i gosti su dominirali travnjakom. Ipak, kada imate takvu dominaciju, morate iskoristiti sve prilike i biti krajnje učinkoviti. Gosti to nisu učinili i stigla je kazna.

U 74. minuti, nakon jednog ubačaja iz slobodnog udarca, lopta je prenesena u sam peterac, Rui Patricio nije najbolje reagirao i ona se točno odbila do Ryana Sessgenona koji uz dosta sreće zabija za 1:0. Sudeći po onome što su pokazali u nastavku, slobodno možemo reći potpuno nezasluženo vodstvo domaćih. Ipak, gosti nisu dugo čekali i za deset minuta došli su do izjednačenja.

Mora se priznati kako su i Wolvesi imali sreće kod tog pogotka jer je obrana Fulhama prilično loše reagirala. Niski ubačaj je išao sa strane, svi su više manje gledali što se događa i na loptu je natrčao Romain Saiss te s nekoliko metra poslao loptu u mrežu. U sudačkoj nadoknadi, Mitrović je imao sjajnu priliku da donese Fulhamu pobjedu, ali obrana je uspjela otkloniti njegov pokušaj te je susret završio 1:1.