Evo zašto volimo Boxing Day: Raste prednost Liverpoola, Lovren zabio, City ponovno izgubio, Tottenham do drugog mjesta

Petar Jenjić • srijeda, 26.12.2018.

Sjajne su utakmice iza nas u sklopu 19. kola engleske Premier lige. Do nove, rutinske pobjede stigao je Liverpool koji je slavio protiv Newcastlea, a prvi pogodak na susretu postigao je Dejan Lovren. Manchester City ponovno je izgubio, ovoga puta na gostovanju kod Leicestera, a s obzirom na to da je Tottenham pregazio Bournemouth, tako je preskočio Građane na drugom mjestu...

Liverpool - Newcastle 4:0

Niz Liverpoola ne staje u Premiershipu. Još je uoči utakmice trener Klopp upozoravao na puno utakmica u kratkom periodu, ali za sada se čini kako Redsima to previše ne smeta. Danas je na Anfieldu gostovao Newcastle koji je poražen s čak 4:0, a s obzirom na rezultate na ostalim terenima prednost Liverpoola narasla je na šest bodova.

Tako će po prvi puta od 2. studenoga 2002. godine Liverpool dan zaključiti sa šest ili više bodova prednosti ispred prvih pratitelja na prvenstvenoj ljestvici.

Poveli su Redsi u 11. minuti kada je Dejan Lovren u maniri najboljih napadača zatresao mrežu. Jedan ubačaj nije najbolje očistio Lascelles, a hrvatski nogometaš krasno je pokupio poluvolej i pogodio pod samu gredu.

Rezultat se nije promijenio sve do 48. minute kada je Mohamed Salaha izborio kazneni udarac i sam ga realizirao. Egipćanin je tako zabio u deset premierligaških utakmica ove sezone, više od ijednog igrača u natjecanju.

U ostatku utakmice domaćin je postigao nova dva pogotka, u razmaku od 80. do 85. minute. Strijelci su bili Xherdan Shaqiri i Fabinho. Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u pobjedi svoje momčadi.

Tottenham - Bournemouth 5:0

Već nakon 35 minuta igre Tottenham je riješio pitanje pobjednika protiv Bournemoutha te tako stigao do pete uzastopne pobjede, a 15. ukupno u sezoni. S obzirom na utakmicu na King Poweru i poraza Manchester Cityja, Tottenham je tako preuzeo drugo mjesto.

Prvi pogodak stigao je u 15. minuti kada je s dvadesetak metara pucao Christian Eriksen, a lopta od jednog obrambenog igrača promijenila smjer i ušla u mrežu. Danac je tako postigao više pogodaka u Premiershipu izvan kaznenog prostora od ijednog igrača Tottenhama.

Novi pogodak stigao je u 23. minuti kada je krasno s ruba kaznenog prostora pogodio Heung Min-Son. Tako je u posljednjih devet utakmica sudjelovao kod devet golova. Uz šest golova upisao je i tri asistencije.

Na 3:0 povećao je Lucas na proigravanje Kylea Walkera-Petersa kojem je to bila treća asistencija na susretu čime je postao najmlađi igrač kojem je to pošlo za rukom još od kolovoza 2003. godine i Jermainea Pennanta.

Nakon nešto više od sat vremena igre Tottenham je postigao još jedan pogodak. Ovoga puta u ulozi asistenta našao se Eriksen, a poentirao je Harry Kane. Eriksen je Kaneu asistirao ukupno 18 puta u Premiershipu.

Konačan rezultat svojim drugim pogotkom postigao je Son u 70. minuti.

Leicester - Manchester City 2:1

Velika drama na "King Power" stadionu otišla je na stranu domaćina koji je nanio treći poraz u posljednja četiri kola Manchester Cityju. Leicester je bio u zaostatku, ali je uspio preokrenuti i baciti Guardiolinu momčad na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Igrala se 14. minuta kada je City stigao do vodstva, Sergio Aguero lijepo je uposlio Bernarda Silvu u kaznenom prostoru, a ovaj nije imao težak posao pospremiti loptu u gol.

Međutim, nije se dugo čekalo na odgovor Leicestera, ubacio je Jaime Vardy, a loptu u gol glavom skrenuo Marc Albrighton. Tako je Manchester City po treći puta u posljednje četiri premierligaške utakmice primio pogodak iz prvog udarca protivnika.

Rezultat se nije promijenio sve do 81. minute kada je prekrasno pogodio Ricardo Pereira s ruba kaznenog prostora i doveo domaću momčad u vodstvo. Da bi stvar bila još gora za goste, u 90. minuti izravan crveni karton dobio je Fabian Delph.

Manchester United - Huddersfield 3:1

Devetu pobjedu sezone, a drugu pod Ole Gunnar Solskjaerom upisao je Manchester United koji je na svom Old Traffordu rezultatom 3:1 bio bolji od Huddersfield.

Domaćin je poveo nakon 28 minuta igre kada je nakon kornera loptu u mrežu skrenuo Nemanja Matić. Prvi je to njegov pogodak u Premiershipu za United još od ožujka kada je zabio protiv Crystal Palacea.

Manchester je vodstvo podebljao u 64. minuta nakon jedne lijepo odigrane akcije. U konačnici je Herrera produžio loptu Paulu Pogbi koji je udarcem isprve, unutar kaznenog prostora, od stative pospremio u gol.

Francuski nogometaš još je jednom poentirao u 78. minuti, ovoga puta krasnim udarcem s dvadesetak metara. Tako je od dolaska novog trenera bio uključen u četiri gola (dva pogotka, dvije asistencije) koliko je imao u posljednjih 12 nastupa pod Mourinhom.

Poraz gostiju ublažio je Mathias Jorgensen u 88 minuti.