Slišković i Kozina najzaslužniji za pobjedu Göppingena i nastavak odličnog niza

Mihaela Bradovski • četvrtak, 27.12.2018.

Posljednje ovogodišnje kolo Bundeslige donijelo je očekivane rezultate, barem onaj dio dosad odigranih utakmica. Od hrvatskih igrača istaknuli su se reprezentativci iz Göppingena Ivan Slišković i Krešimir Kozina...

Göppingen je stigao do treće uzastopne pobjede i tako potvrdio dobru formu uoči završetka ovog dijela sezone. u posljednjem ovogodišnjem kolu imao je jednostavan zadatak protiv Bietigheima kojeg je svladao s 31:27. Domaćin se odvojio početkom drugog poluvremena serijom 4:0 u koju je tri gola ugradio Ivan Slišković i mirno je odradio ostatak susreta.

Slišković je bio prvi strijelac kod pobjednika sa šest golova, a vrlo dobar bio je Krešimir Kozina koji je dodao pet golova. Njima su se također s po pet golova pridružili Marcel Schiller i Nemanja Zelenović. Kod gostiju Martin Marčec nije bio među strijelcima.

Füchse je slavio protiv Erlangena s 26:25, a mogao je i uvjerljivije do pobjede. Međutim dopustio je gostima da s dva gola u završnici susreta uljepšaju dojam. Füchse je tako nastavio svoj niz pobjeda i prekinuo Erlangenov, a predvodili su ga s po pet golova Fabian Wiede, Bjarki Mar Elisson, Frederik Simak i Mijajlo Marsenić. Kod gostiju daleko najopasniji bio je Nico Büdel s osam golova.

Flensburg je i dalje stopostotan nakon što se u gostima poigrao s fenjerašom Ludwigshafenom i svladao ga 30:18, a važnu pobjedu ubilježio je Bergischer koji je bio bolji od Hannover Burgdorfa kojem nisu puno značila dva gola Ilije Brozovića.

Robert Markotić ugradio je dva gola u pobjedu Stuttgarta 31:30 protiv Gummersbacha kod kojeg je Ivan Martinović zabio samo jedan gol. Oba gola Markotić je zabio u zadnje tri i pol minute i tako održavao Stuttgart na dva gola prednosti.

12Stuttgart 20532:603-7115
13Minden 19531:551-2014
14Erlangen 19478:498-2014
15Leipzig 19472:499-2710
16Gummersbach 20483:569-869
17SG BBM Bietigheim 19462:573-1116
18Ludwigshafen 21503:589-865