Southampton 1:2 West Ham
West Ham

Kada Felipe Anderson zabija, West Ham ne gubi

Mihaela Bradovski • četvrtak, 27.12.2018.

Posljednji susret 19. kola Premiershipa odigran je u Southamptonu gdje je istoimeni domaćin ugostio West Ham i upisao poraz 1:2. Gosti su bili u zaostatku, ali golovima Felipea Andersona ipak su slavili...

Jedini koji nisu imali čast zaigrati na Boxing Day bili su Southampton i West Ham, oni su bili u pogonu dan kasnije, a West Ham je u gostima bio uspješniji s 2:1. Saintsi nisu uspjeli nastaviti seriju pobjeda, nakon što su slavili u prošla dva kola, ovdje su unatoč vodstvu na kraju ostali bez bodova.

West ham je nakratko prekinuo s odličnim, nastupima porazom u prošlom kolu protiv Watforda, ali je ovdje je potvrdio kako je to bio samo jedan krivi korak, a da je u biti u vrlo dobroj formi.

U zanimljivom dvoboju na St. Mary'su Southampton je poveo u 50. minuti golom Redmonda nakon što se lopta dosta odbijala u kaznenom prostoru, gosti su u jednom trenutku zastali tražeći zaleđe, ali ništa nije dosuđeno i Redmondu se isplatila upornost.

No već tri minute kasnije Anderson je odlično reagirao nakon što je došao do lopte na rubu 16 metara, uspio je pronaći put do bližeg kuta vratara McCarthyja i West Ham je poravnao.

Isti igrač u 59. minuti odvodi West Ham do preokreta nakon odličnog kontranapada koji je povukao Michail Antonio, odlično proigrao Andersona, a on stavlja točku na i.

West Ham dolazi do pobjede, a Anderson nastavlja sjajan niz, naime kada je on bio među strijelcima, West Ham je upisao pet pobjeda i samo jedan remi, nikada nije izgubio.