Perasoviću pobjeda u Rusiji, Barcelona dozvolila Efesu samo 15 poena za poluvrijeme

Branimir Korać • petak, 28.12.2018.

Odigrana su prva četiri susreta 15. kola Eurolige čime se zaključuje i prvi dio sezone. Velimir Perasović može biti zadovoljan završetkom, isto tako i Ante Tomić...

Darušafaka je napokon došla do pobjede. Nakon što je u 14 kola upisala samo jednu pobjedu, napokon je pronašla žrtvu i to jaki Olympiakos koji je svladan sa 79:75. Čovjek odluke bio je bivši NBA igrač Toney Douglas koji je ubacio sve poene Darušafake u zadnje dvije i pol minute i nije dozvolio Olympiakosu preokret.

Na klupi Olympiakosa je David Blatt, trener koji je odveo Darušafaku do titule pobjednika Eurokupa i upravo protiv njega upisana je tek druga ovosezonska euroligaška pobjeda.

Toney Douglas susret je završio s 19 poena, devet asistencija i pet osvojenih lopti, Zanis Peiners dodao je 16 poena i devet skokova, a Jeremy Adams deset skokova. Kod Olympiakosa Janis Strelnieks ubacio je 15 poena uz pet skokova, a Zach Leday dodao je 12 poena i sedam skokova.

Oslabljeni Himki bez Šveda i Gilla poražen je od Perasovićeve Baskonije na svom parketu s 85:77. zaslužena pobjeda gostiju koji su ograničeno vrijeme koristili Tornikea Šengeliju. Upravo on bio je zaslužan za prekid koji je potrajao dobrih 20 minuta nakon što se objesio na obruč nakon zakucavanja i ploča je popustila.

Shavon Shields bio je najefikasniji kod gostiju s 15 poena, po 14 su dodali Johannes Voigtmann i Darrun Hilliard, a Marcelinho Huertas dodao je deset asistencija. Kod domaćina Jordan Mickey upisao je 19 poena, a Stefan Marković 14 uz šest dodavanja.

Odličan napadački posao odradili su u Tel Avivu Maccabi i Armani Milano, a Izraelci bili su uspješniji i upisali pobjedu 94:92. Čovjek odluke bio je Alex Tyus koji je pogađao slobodna bacanja u završnici susreta i tako osigurao pobjedu Maccabiju. Gosti su imali 20 sekundi za zadnji napad, ali Jeff Brooks nije ubacio tricu.

Prvo ime susreta bio je Johnny O'Bryant s 32 poena i pet skokova, a pratio ga je Alex Tyus sa 16 poena i sedam skokova. Kod poraženih Nemanja Nedović ubacio je 17 poena dok su po 16 dodali Mike James (osam asistencija) i Vladimir Micov (osam skokova, šest asistencija).

Dva potpuno različita poluvremena odigrali su Barcelona i Efes. Prvo je propalo Turcima koji su ga dobili s 50:39, no drugo je ponudilo apsolutno drugačiju sliku, Barcelona ga je dobila s čak 41:15 i posve okrenula susret na svoju stranu.

Pierre Oriola odigrao je ključnu ulogu u tom preokretu te susret završio s 14 poena dok su po 13 dodali Kevin Seraphin (osam skokova) i Chris Singleton. Ante Tomić sa sedam minuta ubacio je dva poena (0/2 za dva, 2/4 slobodna) uz tri skoka. Kod gostiju Brock Motum ubacio je 13 poena uz šest skokova, a Vasilije Micić 11 poena uz sedam asistencija. Kruno Simon za 24 minute upisao je tri poena (1/3 za dva, 0/4 za tri) uz šest skokova i pet asistencija.