Manchester City nije kiksao u Southamptonu i vratio se na drugo mjesto na ljestvici

Branimir Korać • nedjelja, 30.12.2018.

Odigrana su još dva susreta 20. kola engleskog prvenstva. Manchester City u gostima je upisao pobjedu protiv Southamptona dok je Burnley na svom travnjaku svladao West Ham...

Manchester City upisao je pobjedu u gostima kod Southamptona s 3:1 i tako se vratio na pobjedničke staze nakon što je upisao dva uzastopna poraza. U gostima kod Saintsa slavio je zahvaljujući golovima u samoj završnici prvog poluvremena.

Ovom pobjedom City je skočio na drugo mjesto na ljestvici, preskočio je Spurse koji su dan ranije kiksali na svom terenu protiv Wolverhamptona i izgubili 3:1. Dobra vijest za City je činjenica da su pobijedili u pravo vrijeme uoči derbija protiv Liverpoola koji drži prvo mjesto na ljestvici.

Sva četiri pogotka na St. Mary'su su postignuta u prvom poluvremenu. Domaćin je imao čisti zicer u devetoj minuti kada je Charlie Austin bio sam pred vratarom, lopta mu je pobjegla, a odmah na drugoj strani gosti dolaze do vodstva. Bernardo Silva odlično je ubacio pred vrata gdje do lopte dolazi David Silva i zabija za vodstvo.

Saintsi su se vratili u utakmicu u 37. minuti kada je Pierre-Emile Hojbjerg iskoristio pogrešku Zinčenka, uzeo mu loptu i sjurio se prema golu te lijepo zabio za 1:1.

No u samoj završnici prvog dijela City postiže još dva gola, prvo je u prvoj minuti sudačke nadoknade Ward Prowse postigao autogol, a zatim je u trećoj minuti nadoknade prvog dijela Sergio Aguero iskoristio novu pogrešku obrane Southamptona i glavom zabio za 3:1.

U nastavku susreta pogodaka više nije bilo, ostalo je 3:1, a domaćin je u završnici susreta ostao i bez Hojbjerga koji je zaradio isključenje.

U drugom susretu poslijepodnevnog programa Burnley je bio bolji od West Hama s 2:0 također zahvaljujući golovima u prvom poluvremenu. Wood i McNeil bio su strijelci za pobjednika koji je tako uhvatio Southampton na ljestvici engleskog prvenstva.