Premiership, 20. kolo, 30.12.2018, 17:30 h
Manchester United 4:1 Bournemouth
Bournemouth

Nova pobjeda Manchester Uniteda, nastavlja se Solskjaerov pozitivan niz

Petar Jenjić • nedjelja, 30.12.2018.

Nogometaši Manchester Uniteda upisali su desetu pobjedu sezone u engleskog Premiershipu, na domaćem su terenu s 4:1 bili bolji od Bournemoutha...

Posljednja utakmica u 2018. godini u Premiershipu odigrana je na Old Traffordu gdje je do nove pobjede stigao Manchester United. Treća utakmica pod novim trenerom i treća pobjeda - Crveni vragovi svladali su Bournemouth s 4:1 te tako stigli do okrugle desete pobjede sezone.

Nakon samo pet minuta igre domaća je momčad povela iz, kako se na početku činilo, gotovo bezopasne situacije. Međutim, loptu je u nogama imao Marcus Rashford koji je nakon sjajnog prodora kroz protivničku obranu ubacio oštru loptu u peterac gdje se našao Paul Pogba koji ju skreće u mrežu. Francuz je tako postigao treći pogodak u trećoj utakmici Ole Gunnara Solskjaera na klupi Uniteda, a isti je učinak ostvario u posljednjih 17 utakmica Josea Mourinha na trenerskoj klupi.

Strijelac prvog pogotka još je jednom poentirao u 33. minuti kada je podebljao vodstvo svoje momčadi. Lijepo je ubacio Andre Herrera, a Pogba glavom skrenuo loptu u gol ispred protivničkog vratara. Tako je postao prvi igrač Manchester Uniteda od Waynea Rooneyja koji je postigao po dva pogotka u dvije uzastopne utakmice u Premiershipu. Rooneyju je to za rukom pošlo u prosincu 2012. godine.

U samoj završnici poluvremena vidjeli smo još dva pogotka. Prvo je Manchester postigao svoj treći pogodak, ubacio je Anthony Martial na peterac, a ovoga puta u strijelce se upisao Rashford koji je pokraj protivničkih igrača pospremio loptu u gol. Nakon toga uslijedio je pogodak gostujuće momčadi kada je na asistenciju Davida Brooksa glavom poentirao Nathan Ake.

Rezultat se nije mijenjao sve do 72. minute kada je Pogba proigrao Romelu Lukakua koji se samo dvije minute nakon ulaska u igru upisao u strijelce. Nakon usporene snimke moglo se vidjeti kako je belgijski napadač ipak bio ispred protivničke obrane. Ostao je Manchester i s igračem manje osam minuta kasnije kada je izravan crveni karton zaradio Eric Bailly.

Obje su momčadi do kraja susreta mogle poentirati, posebno domaćin, međutim, rezultat se više nije promijenio.