Premiership, 21. kolo, 01.01.2019, 13:30 h
Everton
Everton 0:1 Leicester City
Leicester City

Leicester u novu godinu krenuo pobjedom, Vardy zabio za slavlje na Goodison Parku

Petar Jenjić • utorak, 01.01.2019.

Nogometaši Leicestera stigli su do devete pobjede sezone, danas su zahvaljujući pogotku Jamiea Vardyja slavili na gostovanju kod Evertona...

Leicesteru baš jako dobro ide na prvi dan nove godine posljednjih nekoliko sezona. U posljednjih pet takvih utakmica upisao je četiri pobjede i jedan remi, a danas je, na gostovanju kod Evertona, stigao i peta pobjeda.

Lisice su slavile s 1:0 te tako upisale devetu pobjedu sezone, a treću u posljednje četiri utakmice. Tako će barem privremeno doći na četiri boda od šestog mjesta i Manchester Uniteda. S druge strane, Evertonu je ovo četvrti poraz u posljednjih pet kola.

Prevelikih prilika nije bilo tijekom prvih 45 minuta u kojem je Everton ipak bio nešto bliži pogotku. Najbliže je bio u 20. minuti kada je Jonjoe Kenny lijepo pucao, ali je lopta završila na okviru gola.

Domaćin je podignuo ritam početkom drugog poluvremena, ali je do gola iz prve prave šanse stigao Leicester. Iskoristili su gosti grešku Michaela Keanea koji je "proigrao" Ricarda Pereiru, a ovaj isprve uposlio Jamiea Vardyja koji utrčava u kazneni prostor i lakoćom poentira.

Bio je to njegov 22. pogodak od dolaska Clauda Puela na klupu Leicestera, dvostruko više od bilo kojeg suigrača u istom razdoblju.

Utakmica je bila još otvorenija od postignutog pogotka, Everton je bio aktivniji, a na prvi pravi udarac čekao je nešto više od 70 minuta kada je krasan udarac Cenka Tosuna odbio Kasper Schmeichel. Moglo je biti 2:0 u 83. minuti kada je nakon centaršuta gotovo neometani Harry Maguire pucao preko gola. Ipak, rezultat se više nije mijenjao.