SP 2019. - Skupina A, 2. kolo, 12.01.2019, 20:30 h
Francuska 32:21 Srbija
Srbija

Srbija izdržala 20 minuta, drugo poluvrijeme na tragu prave francuske predstave

Branimir Korać • subota, 12.01.2019.

Francuska je upisala i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj. Nakon mučenja s Brazilom u prvom kolu, mučenje sa Srbijom trajalo je 20-ak minuta, a onda je Francuska prebacila u brzinu više...

Bila je to kombinacija podizanja kvalitete igre Francuske i pada kod Srbije pa je drugo poluvrijeme izgledalo dosta loše iz perspektive Nenada Peruničića i njegovih igrača. no prvih 20 minuta Srbija je igrala dobro, Francuska je igrala izuzetno bezidejno u napadu i izgledala je kao s otvaranja protiv Brazilaca.

Vodila je Srbija 9:8, no tu je stala, krenula je s lošim rješenjima u napadu i Francuska je u svega nekoliko minuta napravila totalni preokret, ne samo rezultatski već u svakom pogledu. Dojam je prešao na njenu stranu, kontrola nad utakmicom, pobjegla je na 13:9 i dalje nije bilo problema.

Nije počelo nimalo dobro za Francusku. U napadu je izgledala prilično loše, u nekoliko navrata nakon križanja ili dodavanja kao da je akcija prekinuta iz čistog mira na pola, igrač je ostajao stajati s loptom i bez ideje. To je išlo na mlin Srbije koja se tako lakše branila, iskoristila nekoliko krivih dodavanja i došla do prednosti od dva pogotka.

Francuska je zabila prvi gol na susretu, ali sljedeće vodstvo imala je tek u zadnjih deset minuta prvog dijela u sklopu serije 5:0 kada se vraćala iz zaostatka 8:9. Vratio se Srbiji u završnici prvog dijela iz svlačionice i Mijajlo Marsenić koji je nakon sudara glavama s Timotheyom N'Guessanom morao napustiti parket, no niti on nije mogao zaustaviti nalet Francuza.

Na odmor se otišlo vodstvom Francuske 15:12, a vrijedi istaknuti pogodak Ivana Mošića nakon isteka vremena s dobrih 12-13 metara Gerardu kroz ruke.

U drugom poluvremenu nije bilo nikakve neizvjesnosti. Vrlo brzo Francuska se još značajnije odvojila, potpuno se razigrala i uz Dinartove rotacije stvorila je ogromnu prednost i mirno privela susret kraju te slavila 32:21.

U ovoj pobjedi igrač utakmice Vincent Gerard ugradio je 11 obrana, a po pet golova postigli su Nedim Remili i Ludovic Fabregas. Kod Srbije vratari su zajedno skupili tek šest obrana, a najefikasniji sa šest golova iz isto toliko pokušaja bio je Bogdan Radivojević.