SP 2019. - Skupina D, 2. kolo, 13.01.2019, 15:30 h
Katar 28:23 Egipat
Egipat

Azijski prvak oporavio se od šoka na startu, Egipćani ostaju na nuli

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.01.2019.

Potpuno neočekivani poraz od Angole rukometaši Katara ispravili su u drugom kolu Svjetskog prvenstva 28:23 slavljem nad Egiptom. Riverin sastav niti u ovom dvoboju nije bio sjajan, prema pobjedi ga je svojim obranama u drugom dijelu usmjerio Šarić, no puno će zadovoljniji dočekati iduće kolo u odnosu na Egipćane koji su tako upisali i drugi poraz...

Nakon što je na iznenađenje svih u prvom kolu izgubio od Angole, azijski prvak Katar u susretu protiv Egipta nije si smo dopustiti novi neuspjeh. S druge strane, Egipćani su namučili Šveđane, podijelili standardnu dozu "batina", no na kraju su i oni ostali praznih ruku.

Početak današnjeg susreta obilježili su dugi, spori napadi, uz puno borbe na crti, koji su rezultirali i s pet isključenja do odlaska na odmor, dok su u drugoj polovici zaredale pogreške u napadu s obje strane, što su i Katarani i Egipćani iskoristili za nekoliko lakih pogodaka.

Atraktivnu je obranu vratar afričkog doprvaka Hendawy upisao pri 11:11, u sprintu s klupe uspio je nogom obraniti šut iskosa, no kako je na drugoj strani istom mjerom uzvratio i Danijel Šarić gurnulo je to izabranike Valera Rivere u priliku da početak nastavka dočekaju u prednosti.

Prvih pola sata na kraju je završilo s 15:12 u korist azijskog predstavnika, a Egipćani, koji su jedno vrijeme također držali vodstvo, prije svega mogu žaliti za čak sedam izgubljenih lopti. U prvih pola sata Katarane je s pet pogodaka predvodio Capote dok su u dresu Egipta stopostotni s tri pogotka bili Eissa i Elahmar.

Od početka drugog dijela pa narednih sedam minuta radili su egipatski rukometaši na povratku u egal, a tada je za 17:17 pogodio Shebib. Natjeralo je to katarsku klupu da zatraži minutu odmora, a kada je po nastavku igre Šarić ušao u seriju Katarani su ne samo uhvatili zrak već i režirali 9:1 nakon čega za sastav Davida Davisa više nije bilo povratka.

U tih 13 minuta egipatskog sastava kao da nije bilo na terenu, Hendawy je tek tu i tamo obranio koji šut te je na kraju i zamijenjen dok su njegove suigrače na drugoj strani zaustavljali što Šarić što okvir gola i susret, koji je u svojoj prvoj polovici dao nagovijestiti da bi završnica mogla biti napeta i otvorena, je u potpunosti bio riješen.

Youssef Ali s devet je pogodaka prvi strijelac ovog susreta, dok je kod Egipta šest zgoditaka postigao Ahmed Elahmar. Šarić i Hendawy u konačnici su upisali jednak broj obrana, njih sedam, no one vratara Katara stigle su u seriji, i što je najvažnije, u trenucima kada su Egipćani bili u psihološkoj prednosti.