Leo Messi prvi igrač u povijesti do 400 golova u La Ligi

Branimir Korać • nedjelja, 13.01.2019.

Barcelona je u 19. kolu La Lige ugostila Eibar i lakoćom ga svladala s 3:0, a priča dana je Leo Messi koji je stigao do 400. gola u La Ligi i postao prvi igrač koji je probio tu granicu...

Nije se dugo čekalo na 400. gol Lionela Messija u La Ligi. Bilo je to neizbježno i samo je bilo pitanje kome će ga zabiti. Sretnik je bio Eibar koji je na Camp Nouu poražen 3:0, a Messi je bio strijelac gola za 2:0 u 53. minuti.

Barcelona je s ova tri boda učvrstila vodeću poziciju na ljestvici s i dalje pet bodova prednosti ispred madridskog Atletica koji ostaje jedini na jednoznamenkastom broju bodova zaostatka.

Viđali smo Barcelonu i u boljim izdanjima, ali ovaj put to je manje bitno, gosti su slomljeni za manje od sat vremena i dalje je bilo odrađivanje posla.

U 19. minuti domaćin je stigao do vodstva nakon krasne akcije između Luis Suareza i Coutinha, Brazilac mu je u konačnici gurnuo loptu u prostor, a Suarez rutinski zabija.

Trenutak koji se čekao stigao je u 53. minuti. Suarez je u 16 metara ostavio loptu Messiju koji vara čuvara dolazi do prostora za udarac i bez problema zabija za 2:0 i svoj 400. pogodak.

Točku na i stavio je Suarez u 59. minuti za konačnih 3:0.

Valverdeov čovjek od povjerenja, Ivan Rakitić, odradio je cijelu utakmicu u sredini terena Barcelone.