SP 2019. - Skupina D, 4. kolo, 16.01.2019, 18:00 h
Mađarska 30:30 Egipat
Egipat

Mađari potvrdili mjesto u sljedećoj fazi, Egipat se posve približio prolazu

Mihaela Bradovski • srijeda, 16.01.2019.

U četvrtom kolu skupine D Egipat i Mađarska odigrali su neodlučeno 30:30, a s takvim ishodom Mađarska je potvrdila prolaz dalje, a Egipat bi se mogao naći vrlo blizu tome, ako Švedska ne kiksa večeras protiv Katara...

Vrlo važan dvoboj i za Egipat i za Mađarsku. Egipćanima je trebao barem bod kako bi u zadnjem kolu najvjerojatnije sami odlučivali o svojoj sudbini i to u susretu sa skromnom Angolom. S druge strane Mađari su morali izbjeći poraz da im se u nekom ludom raspletu ne dogodi da čak ostanu i bez pozicije u prva tri. Na kraju je završilo 30:30.

Za razliku od prvog dvoboja dana u ovoj skupini, Mađarska i Katar odigrali su zanimljiv i sadržajan susret, puno neizvjesniji i upravo onako kako i priliči stanju na ljestvici, po kojem se obje vrste do samog kraja imaju pravo nadati prolasku.

Nagy i društvo uvjerljive predstave iz posljednja dva kola prenijeli su i u ovo, no na njihovu žalost, +4 zaliha do koje su stigli u 11. minuti do kraja prvog dijela se u potpunosti istopila, a u jednom trenutku afrički je doprvak vodio s tri prednosti.

U tim početnim minutama mađarski je napad bio na 80 posto uspješnosti, Mikler je odrađivao svoj dio posla na vratima i u tim trenucima djelovalo je kao da će i ovaj susret krenuti u samo jednom smjeru.

No već deset minuta kasnije danas poprilično pokretljivi Egipćani stigli su na -1, a kada je Yehia Elderaa nešto kasnije pogodio za 13:11 mađarska klupa morala je zatražiti minutu odmora.

I po nastavku igre nije sve išlo po planovima europskog predstavnika, sedma obrana Eltayara gurnula je njegove suigrače u napadu u priliku da dodatno povise prednost što su oni objeručke prihvatili. Mađarska je u tim trenucima bez pogotka bila punih 10 minuta.

Ipak, na samom kraju prvog dijela, u posljednje tri minute, mađarski rukometaši stižu do tri pogotka u nizu, redom su pogađali Lekai i dva puta Nagy i na odmor se otišlo pri 14:14.

Na krilima sjajnog Eltayara (11 obrana) Egipat je na lošiji završetak prvog dijela odgovorio odličnim otvaranjem drugog i nakon 10 obrane svog vratara otišao na +4. Mađarska je pak u tim trenucima bila na tek 45 posto uspješnosti, 36 s devet metara.

No bez obzira na egipatski odmak, susret je bio daleko od svog rješenja, mađarska je klupa promijenila vratara, Szekely je na ukazanu priliku odgovorio jednom, ali ekstra važnom obranom koja je, 10-ak minuta prije kraja, gurnula Siposa u kontranapad za izjednačenje što ovaj nije propustio iskoristiti.

U posljednjim minutama vagala se svaka pogreška, svaki krivi potez, i Mađari i Egipćani davali su sve od sebe kako bi upravo oni došli do punog plijena, a mađarskoj na kraju nije pomoglo niti to što su njen posljednji napad, pri 30:30, branila četiri egipatska rukometaša u polju.

Najbolji strijelac Mađarske u ovom dvoboju bio je Mate Lekai sa šest pogodaka, pet su postigli Nagy i Bodo dok su na drugoj strani protivničkim vratarima najviše muke zadali Zeinelabedin sa sedam i Elahmar te Eissa svaki sa po pet golova.