SP 2019. - Skupina B, 4. kolo, 16.01.2019, 20:30 h
Sjeverna Makedonija 21:32 Španjolska
Španjolska

Španjolska trebala samo nekoliko minuta za potpuno slamanje otpora Makedonaca

Branimir Korać • srijeda, 16.01.2019.

Španjolska je slavila u susretu četvrtog kola skupine B Svjetskog prvenstva protiv Makedonije, pregazila ju je s ogromnih 32:21, ali pobjedu je osigurala tek u drugom poluvremenu na krilima fantastičnog Gonzala Pereza de Vargasa...

Španjolska i Hrvatska u posljednjem kolu odlučit će tko odnosi maksimalan broj bodova u drugi krug ili će svaka reprezentacija odnijeti po tri. Jasno je da trećeplasirani Makedonija ili Island ne prenose bodove nakon što je Španjolska slavila protiv Makedonije u četvrtom kolu i ostala stopostotna.

Makedonci ne bi osigurali prolaz već u srijedu niti da su upisali ogromnu pobjedu protiv Španjolske, za njih je u svakom slučaju ključna posljednja utakmica protiv Islanda, a kako imaju isti broj bodova, a Makedonija lošiju gol razliku, u slučaju remija dalje idu Islanđani. Jedina mogućnost da Makedonija prođe dalje je da upiše pobjedu u posljednjem kolu što neće biti nimalo jednostavno.

Za to će morati ponoviti predstavu iz prvog poluvremena protiv Španjolske gdje je odigrala vrlo dobro, imala raspoloženog vratara, ali u drugom poluvremenu vrlo brzo Španjolska je prelomila susret na svoju stranu. Bile su dovoljne samo tri minute Španjolcima da pobjegnu serijom 5:0 i odluče o pobjedniku.

Makedonci su odlično krenuli i poveli 6:3 da bi se Španjolska ipak uspjela vratiti i do odlaska na poluvriujeme više nije bilo nekih značajnijih odvajanja na obje strane.

Na odmoru je bilo 13:12 za Španjolsku i glavno pitanje bilo je hoće li Makedonci izdržati u tom ritmu. Odgovor je stigao vrlo brzo i već u 33. minuti Španjolska je vodila 18:12. Svima je bilo jasno u kom smjeru ide ova utakmica, počeo je rotirati kako bi sačuvao svoje igrače za puno važniji dvoboj protiv Islanda u četvrtak.

Do kraja susreta prednost Španjolske otišla je u dvoznamenkaste vode i završilo je s ogromnih 32:21.

Igrač utakmice bio je sjajni Perez de Vargas s 18 obrana, Aleix Gomez zabio je šest golova, a Raul Entrerrios pet. Kod Makedonije Nikola Mitrevski imao je 13 obrana, Žarko Peševski zabio je šest golova, a Kiril Lazarov pet.