SP 2019. - Skupina A, 5. kolo, 17.01.2019, 18:00 h
Njemačka 31:23 Srbija
Srbija

Njemačka prejaka za Srbiju, u drugoj brzini do visoke pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 17.01.2019.

Njemačka je očekivano stigla do pobjede protiv Srbije u zadnjem kolu skupine B Svjetskog prvenstva. Prokopovi izabranici slavili su s 31:23 iako su bili daleko od idealnog izdanja...

Pobjedom Brazila protiv Koreje, Srbija je izgubila svaku šansu za prolazak u glavnu rundu Svjetskog prvenstva i dvoboj protiv Njemačke bio je revijalnog karaktera. Nije bilo nikakve važnosti niti za Njemačku s obzirom da Srbija nije išla u sljedeću fazu natjecanja i Nijemci su već znali koje bodove prenose dalje.

Peruničićevi igrači htjeli su bar ostaviti dobar dojam u posljednjem dvoboju protiv velikih protivnika na ovom SP-u, jedno vrijeme čak su se i dobro držali, ali Njemačka je ipak prejaka za ovu Srbiju, odvojila se i bilo ju je nemoguće uhvatiti.

Njemačka je prvo vodstvo na utakmici imala tek u desetoj minuti kada je Wiencek zabio za 5:4 u sklopu serije 3:0 kojom je domaćin napravio preokret.

Do odlaska na odmor Srbija je u još nekoliko navrata uspjela doći do poravnanja, ali nakon što su Drux i Pekeler vezanim golovima odveli Njemačku na dva razlike, više niti Srbija nije uspjela poravnati.

U završnici prvog dijela Musche, Wiede i Pekeler kreirali su seriju za potpuno odvajanje te je Njemačka na odmor odnijela 16:12.

Ulazak Srbije u nastavak susreta nije bio dobar. Njemačka je u prvih 20 minuta nastavka uspjela pobjeći na dvoznamenkastu razliku, dobar posao na golu Njemačke odrađivao je Silvio Heinevetter i Srbiji je prijetio jako ružan poraz. Ipak uspjela je smanjiti zaostatak i spustiti se na minus pet da bi Njemačka s tri gola u nizu u zadnje dvije minute okončala posao i slavila s 31:23.

Heinevetter je na kraju upisao 14 obrana, a Matthias Musche je postigao pet golova dok je kod Srbije šest golova zabio Nemanja Ilić.