Velike pobjede za Perasovića i Repešu, Simon dobar u turskom dvoboju

Branimir Korać • subota, 19.01.2019.

Odigrani su i preostali susreti 19. kola Eurolige, a najveće iznenađenje priredila je Budućnost koja je svladala Real Madrid. Uspješan je bio i Velimir Perasović s Baskonijom, a dobru utakmicu odradio je Kruno Simon...

Unatoč velikim problemima s izostancima igrača, Baskonia je upisala pobjedu protiv Armanija iz Milana. Završilo je 80:75 za Perasovićevu momčad koja je preskočila Talijane. U posljednji trenutak za nastup su osposobljeni Johannes Voigtmann i Matt Janning što je ipak malo olakšalo posao Baskoniji koja je i dalje bez svog prvog igrača Tornikea Šengelije.

Susret je odlučen u završnici s linije slobodnih bacanja gdje su gosti 13 sekundi prije kraja dobili veliku priliku za potpuno približavanje, ali kod 78:74 Mike James promašio je dva od tri slobodna bacanja, na drugoj strani precizan je bio Marcelinho Huertas i riješio pitanje pobjednika.

"Mislim da smo odigrali sjajnu utakmicu u prvom poluvremenu, ali na kraju smo napravili tri-četiri pogreške i na odmor smo odnijeli samo sedam poena prednosti. već u prvom posjedu u drugom poluvremenu napravili smo veliku pogrešku, dopustili im četiri poena, slobodno bacanje, skok u napadu i tricu i utakmica je postala neizvjesna. Previše smo toga propustili u napadu i da bi nešto napravili na ovom gostovanju morali smo to bolje odraditi", govorio je Simone Pianigiani.

Najbolji kod Baskonije bili su Vincent Poirier sa 17 poena i osam skokova, Marcelinho Huertas s 13 poena te Johannes Voigtmann s 11 poena i deset skokova. Luca Vildoza podijelio je 12 asistencija. Kod Milana jedini raspoložen bio je James s 27 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Anadolu Efes u turskom dvoboju nije dopustio iznenađenje i rutinski je slavio protiv Darušafake. Efes je potvrdio kako je bolja momčad od Darušafake i zasluženo je slavio u susretu u kojem je već na poluvremenu imao 20 poena prednosti. U nastavku je mirno dovršio posao i glatko slavio.

Adrien Moerman bio je prvo ime Efesa s 15 poena i šest skokova, Vasilije Micić završio je s 11 poena, a Krunoslav Simon za 15 minuta ubacio je devet poena (2/2 za dva, 1/1 za tri, 2/2 slobodna) uz tri skoka i dvije asistencije.

Kod Darušafake Toney Douglas ubacio je 17 poena, a Jeremy Evans 14 uz pet skokova.

Do važne domaće pobjede došao je Žalgiris koji je prekinuo seriju poraza i svladao Panathinaikos. Domaćin je odigrao sjajno drugo poluvrijeme i iako je na odmoru zaostajao, glatko je slavio. Drugo poluvrijeme Žalgiris je dobio s 49:32 i tako upisao važnu pobjedu.

Aaron White bio je najefikasniji s 15 poena, a Marius Grigonis dodao je 13 poena. Kod Panathinaikosa DeShaun Thomas ubilježio je 14 poena uz pet skokova, a po 11 poena dodali su Sean Kilpatrick i Nick Calathes (šest asistencija).

Veliku pobjedu upisao je Jasmin Repeša s Budućnosti, u Podgorici je pao aktualni europski prvak Real Madrid. Budućnost je slavila 73:60, limitirala je Madriđane na samo 60 poena i potpuno zasluženo došla do pobjede nakon što je cijelim tijekom susreta bila u vodstvu. Na kraju je Real šutirao samo 8/30 za tricu i 10/27 za dva poena i to ga je skupo stajalo.

Norris Cole predvodio je Budućnost s 14 poena i sedam asistencija, Goga Bitadze dodao je 12 poena i deset skokova, a Coty Clarke 12 poena i 12 skokova. Kod poraženih jedini dvoznamenkasti bio je Sergio Llull s deset poena i šest skokova.