Roma 3:2 Torino
Torino

El Shaarawy spasio Romu, Torino došao blizu velikog preokreta

Jan Šneler • subota, 19.01.2019.

U 20. kolu talijanske Serie A, Roma je na svom terenu uspjela svladati Torino, iako drugo poluvrijeme domaći sastav nije odigrao na najvišoj razini...

Roma je uspješno odradila susret 20. kola Serie A protiv Torina i došla do devete pobjede ove sezone. Ta pobjeda donijela joj je trenutno četvrtu poziciju koja vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone. Ipak, Roma je mogla puno ranije zaključiti susret te sigurno neće biti pretjerano zadovoljna igrom u drugom dijelu susreta.

Iako susret nije počeo najbolje za Romu jer joj se u trećoj minuti ozlijedio Cengiz Under, već u 15. minuti Nicolo Zaniolo odlično se snašao i zabio za 1:0. Inače, umjesto Undera je u igru ušao Stephan El Shaarawy koji će kasnije postati junak domaćina. Bolji je bio domaćin nakon postignutog pogotka, bio je daleko aktivniji i konkretniji, a u 34. minuti došli su i do povećanja vodstva.

Prekršaj za kazneni udarac napravio je gostujući vratar Salvatore Sirigu, a precizan s bijele točke bio je Aleksandar Kolarov koji dovodi Romu u veliko vodstvo. Do poluvremena se rezultat mogao promijeniti još nekoliko puta jer je Roma imala par sjajnih udaraca, ali najveću priliku imao je Iago Falque u trećoj minuti nadoknade kada je pogodio okvir gola. Torino je mogao u posljednjim trenucima prvog dijela doći do smanjenja zaostatka.

U nastavku susreta nešto drugačija slika od prvog dijela. Sada je Torino krenuo furiozno i već u 51. minuti smanjio zaostatak. Strijelac je bio Tomas Rincon koji je na vrijeme zabio za 2:1 te je ostalo dovoljno vremena Torinu za drugi pogodak. Sve bolje igrao je domaćin, imao sjajnu priliku u 63. minuti kada je iz slobodnog udarca tukao Cristian Ansaldi, a u 67. minuti uspijevaju doći do izjednačenja.

Šok je zavladao na Olimpicu kada je Ansaldi lijepo tukao i pogodio za 2:2. Psihološka prednost definitivno je bila na strani gostiju koji su mogli potpuno šokirati Romu. Ipak, pojavio se ranije spomenuti El Shaarawy koji je brzo prekinuo niz Torina i u 73. minuti zabio za 3:2. Do kraja se rezultat više nije mijenjao, iako je bilo nekoliko prilika za obje momčadi. Roma je dala i četvrti pogodak, ali je on momentalno poništen zbog zaleđa.