Premiership, 23. kolo, 19.01.2019, 18:30 h
Arsenal 2:0 Chelsea
Chelsea

Londonski derbi pripao Arsenalu, Topnici se vraćaju u borbu za Ligu prvaka

Petar Jenjić • subota, 19.01.2019.

Londonski derbi između Arsenala i Chelseaja na Emiratesu otišao je na stranu domaće momčadi koja se tako potpuno vratila u borbu za pozicije koje vode u Ligu prvaka...

Posljednja utakmica dana odigrana je na Emiratesu gdje je do zaslužene pobjede u londonskom derbiju stigao Arsenal koji je s 2:0 bio bolji od Chelseaja. Oba pogotka Topnici su postigli u prvom poluvremenu, da bi prednost održali u nastavku. S ova tri boda stigli su do 13. pobjede sezone i samo tri boda iza današnjeg protivnika.

Igrala se 14. minuta kada je Arsenal stigao do vodećeg pogotka. Nakon kratko izvedenog kornera ubacio je Hector Bellerin do Alexandrea Lacazettea koji se uspio izboriti za malo prostora u kaznenom prostoru te krasno pogodio bliži kut.

Samo je Jose Holebas upisao više asistencija (ukupno šest) od Bellerina, barem što se tiče obrambenih igrača. Treba napomenuti kako je to bio peti pogodak Lacazettea ove sezone u Premiershipu u londonskim derbijima.

Igralo se jako dobro na Emiratesu, a domaća je momčad zasluženo podebljala vodstvo u 39. minuti, uz malo sreće. Ubacio je Sokratis, a Laurent Koscielny loptu je u mrežu skrenuo ramenom. Tako je postigao barem jedan pogodak u devet uzastopnih sezona u Premiershipu te prvi Arsenalov branič koji je došao do brojke od 20 u ovom natjecanju.

Stanje na semaforu nije se mijenjalo kroz drugo poluvrijeme, a domaću je momčad mogla zabrinuti ozljeda Bellerina koji je bio prisiljen napustiti igru u 70. minuti. Nekoliko solidnih pokušaja imali su gosti do kraja susreta, no rezultat je ostao isti.

U dresu Chelseaja Mateo Kovačić krenuo je u početnoj postavi, a zamijenjen je u 63. minuti.