Hertha dominantno do pobjede, Schalke se polako diže

Jan Šneler • nedjelja, 20.01.2019.

Odigrane su posljednje dvije utakmice 18. kola Bundeslige, a do slavlja su stigli berlinska Hertha i Schalke koji je spojio drugu pobjedu zaredom...

U 18. kolu njemačke Bundeslige, Hertha i Schalke stigli su do novih bodova. Dok je Hertha bila uvjerljiva na gostovanju kod Nürnberga, Schalke je spretno došao do slavlja na svom terenu. To je šesta pobjeda Schalkea ove sezone i druga u nizu s kojom su malo pobjegli iz donjeg doma.

Hertha je bez većih problema stigla do slavlja do Nürnberga. Već u 15. minuti Vedad Ibišević zatresao je mrežu domaćih. Većinom se igra u prvom dijelu vodila na sredini terena i nisu pretjerano kreativne bile momčadi. Ipak, do kraja poluvremena, Hanno Behrens lijepo je poentirao za 1:1.

Nastavak susreta potpuno je prošao u dominaciji gostiju. Već u 50. minuti Ondrej Duda se dobro snašao i zabio za novo vodstvo Herthe. Isti igrač slično je prošao dvadeset minuta kasnije i zabio za velikih 3:1. Do kraja je Hertha mogla zabiti još pokoji pogodak, ali je David Selke u dvije situacije bio neprecizan. Jednom je pogodio okvir gola, dok je drugi put njegov pokušaj sjajno obranio domaći vratar.

Nakon slabog početka sezone, Schalke se polako vraća u mirniju zonu. Večeras su svladali ove sezone solidni Wolfsburg s 2:1. Nakon osam minuta igre Daniel Caliguri je bio precizan s bijele točke. Slavlje domaćih nije trajalo dugo. U 20. minuti Admir Mehmedi pogodio je okvir gola, da bi u nastavku akcije Elvis Rexhbecaj pogodio za 1:1.

Vrlo aktivni bili su gosti, pa su tako vrlo brzo u nastavku susreta imali sjajnu priliku. Ipak, Yannick Gerhardt je pogodio prečku. Dominirali su gosti, imali posjed lopte, ali Schalke je bio precizan i učinkovit. U 78. minuti, Caliguri svojim drugim pogotkom na susretu postavlja konačnih 2:1 i donosi Schalkeu nova tri boda.