SEHA liga, 15. kolo, 24.01.2019, 19:00 h
Steaua 19:31 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe upisao visoku pobjedu u Bukureštu protiv Steaue

Mihaela Bradovski • četvrtak, 24.01.2019.

Usred Svjetskog prvenstva rukometaši Steaue i Nexea odigrali su susret 15. kola regionalne lige, a uspješniji je bio Nexe koji je u Bukureštu upisao visoku pobjedu 31:19...

Iako bez Marina Šipića i Ivana Vide koji su s reprezentacijom na Svjetskom prvenstvu, nije bilo problema za Nexe u Rumunjskoj. Kvalitetniji hrvatski predstavnik odigrao je vrlo dobru utakmicu i u ranije odigranom susretu 15. kola slavio je kod Steaue s 31:19.

Rumunji su u ovu ligu ušli ambiciozno, ali s vremenom su sve teže držali korak, ušli su i u probleme u rumunjskom prvenstvu te im je SEHA pala u drugi plan. S druge strane Nexe je u ozbiljnoj igri za odlazak na završni turnir te mu je ovaj susret bio puno važniji.

Tako su motiviraniji, ali i kvalitetniji, Našičani puno bolje krenuli u susret, poveli su 3:0, Steaua je uspjela doći do poravnanja na 6:6, ali nakon toga slijedi očajno razdoblje za domaćina i vrlo dobro za goste, do 29. minuti Nexe radi seriju čak 9:1 te je Georgescu uspio smanjiti na 15:8 na odmoru.

U drugom poluvremenu nije trebalo puno vremena da Nexe dosegne dvoznamenkastu prednost i do kraja susreta mirno je odrađivao posao.

Nexe su predvodili Moreno Car s 12 obrana, šest golova postigao je Marin Jelinić, a po četiri Saša Barišić Jaman, Mario Tomić i Halil Jaganjac. Kod Steaue Alin Rosu postigao je pet golova. Marin Vegar bio je vrlo neraspoložen protiv svog bivšeg kluba te je uz niz promašaja ostao bez pogotka dok je Nikola Kedžo postigao jedan pogodak.