Škrljevo prekinulo seriju poraza i slavilo protiv Vrijednosnica

Branimir Korać • subota, 26.01.2019.

U susretu 13. kola HT Premijer lige Škrljevo je ugostilo Vrijednosnice Osijek i odnijelo pobjedu 79:66. Ovo je četvrta pobjeda za Škrljevo za prekid gubitničkog niza...

U 13. kolu sastale su se momčadi koje su predstavljale Hrvatsku ove sezone u Alpe-Adria kupu, a Škrljevo je na kraju odnijelo pobjedu 79:66.

Domaćin je otvario utakmicu tricom Josipa Barnjaka te vodstvom 9:4 u četvrtoj minuti. Gosti preko Abdula Malika Abua dolaze do minimalnog vodstva u petoj minuti kada imaju prednost 10:9. Nakon toga domaćini se bude, pa do kraja četvrtine odlaze na plus šest (26:20).

Nastavak je u znaku Škrljeva koje u 19. minuti ima i plus 15, 43:28, da bi Vrijednosnice Osijek uspjele smanjiti do velikog odmora na minus devet (43:34).

Treća četvrtina pripala je gostima koji su je dobili 22:16. Razigrao se Ante Gospić pa se na mini odmor otišlo s prednosti 59:56 za domaćina.

U zadnjoj četvrtini gosti iz Osijeka ostaju na malom broju koševa i bodovi zasluženo ostaju Škrljevu.

Achraf Yacoubou predvodio je domaćina sa 17 poena i šest skokova, David Ušić dodao je 14 poena, a Stipe Krstanović dodao je osam poena i 14 skokova. Kod Vrijednosnica Abdul Malik Abu imao je 19 poena i deset skokova, a Ante Gospić 13 poena i šest skokova.