Andrej Kramarić ponovno zabija, s dva pogotka odveo Hoffenheim do pobjede u Freiburgu

Mihaela Bradovski • subota, 26.01.2019.

U 19. kolu njemačkog prvenstva Hoffenheim je gostovao kod Freiburga, a Andrej Kramarić stigao je do prvog pogotka u 2019. godini. Vratio je svoju momčad u vodstvo, a nedugo zatim i povisio ga je na 3:1...

Njemačko prvenstvo nastavlja se susretima 19. kola, a ponovno je raspoložen Andrej Kramarić. Nakon prekida golgeterskog niza sredinom prosinca, u narednih nekoliko utakmica ostao je bez pogotka, no u ovom kolu bio je dvostruki strijelac.

Prvo je u 59. minuti iz kaznenog udarca vratio prednost na stranu Hoffenheima, a u 72. minuti povisio je na 3:1 nakon briljantno odrađenog kontranapada od strane gostiju.

Embed from Getty Images

Inače Hoffenheim je vodio golom Joelintona u 19. minuti, a Holer je vratio Freiburg u utakmicu u završnici prvog poluvremena.

U 77. minuti Niederlechner je bio strijelac za smanjenje zaostatka domaćina na 2:3, ali nedugo zatim Kerem Demirbay također se upisuje među strijelce i podiže na konačnih 4:2 za goste.

Kramarić je odigrao cijelu utakmicu.

Borussia Dortmund učvrstila je vodeću poziciju vrlo visokom pobjedom protiv Hannovera. Na svom stadionu slavila je s 5:1, a otpor gostiju slomljen je u zadnjih pola sata.

Poveo je domaćin u 24. minuti golom Achrafa Hakimija i sve do 60. minute nije bilo promjene na semaforu. Onda kreće domaćin i postiže tri pogotka za sedam minuta, a strijelci su bili Marco Reus, Mario Götze i Raphael Guerreiro. Pobjednik je tu već riješen, gosti su nakratko smanjili preko Bakalorza, ali na četiri gola prednosti povisio je Witsel četiri minute kasnije.

Borussia Mönchengladbach slavila je s 2:0 protiv Augsburga koji je u sve težoj poziciji. Domaćin nije lako probio obranu Augsburga, promašio je kazneni udarac u prvom dijelu, ali od 78. minute postigao je dva pogotka (Wendt i Herrmann) te zasluženo slavio.

Vrijednu pobjedu upisao je Bayer Leverkusen koji je u gostima s 3:0 svladao Wolfsburg. Odličan nastup gostiju za naznaku buđenja nakon loše odrađenog prvog dijela sezone. Kai Havertz, Kevin Volland i Julian Brandt bili su strijelci za Bayer. Josip Brekalo dobio je priliku kod domaćina od 63. minute.