Valencia potopila Villarreal, Leganes umalo preokrenuo rezultat protiv Eibara

Jan Šneler • subota, 26.01.2019.

U 21. kolu španjolske La Lige, Valencia je bez većih problema slavila protiv Villarreala, dok je Leganes došao na korak od velikog preokreta protiv Eibara...

Susretom Valencije i Villarreala zaključeni su današnji susreti 21. kola La Lige. Valencia je na svom terenu potopila Žutu podmornicu, iako gosti nisu prikazali lošu igru. S druge strane, Eibar je propustio veliku priliku i na kraju je morao spašavati bod na gostovanju kod Leganesa.

Već nakon četiri minute utakmice, Mouctar Diakhaby se spretno snašao nakon slobodnog udarca i skrenuo loptu u mrežu za vodstvo Valencije. Iako je sudac konzultirao videotehnologiju, pogodak je s pravom bio priznat. Valencia je odlično krenula u susret i nastavila s ranim pritiskom. Villarreal je pokušavao doći do izjednačenja, vrlo aktivan bio je Santi Cazorla, no nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti.

Pretkraj prvog dijela, Daniel Parejo odlično je tukao, ali je njegov udarac odsjeo na stativi. Početkom drugog dijela, Santi Mina pucao je glavom, ali je pogodio stativu. Peh gostiju ipak je prekinuo Denis Čerišev koji je u 51. minuti pogodio za 2:0. Konačni rezultat postavio je Rodrigo pogotkom za 3:0 u 86. minuti susreta.

Eibar je na gostovanju kod Leganesa imao veliku prednost u prvom dijelu. Prvo je u 29. minuti Garcia Kike silovito pogodio za 0:1, da bi par minuta kasnije Joan Jordan odličnim slobodnim udarcem donio veliko vodstvo gostima. U potpunom šoku su bili domaći i gosti su samo imali zadatak što duže izdržati pritisak u drugom dijelu.

Na njihovu žalost, vrlo brzo su puknuli. Već u 46. minuti Youssef En Nesyri smanjio je zaostatak. Domaći su sve više pritiskali goste koji su se počeli povlačiti. U 67. minuti En Nesyri je svojim drugim pogotkom donio izjednačenje svojoj momčadi i omogućio im još dvadesetak minuta mogućnost da uspiju doći do slavlja. Eibar je ipak uspio izdržati i osvojiti bod, iako gosti sigurno žale za velikom prednosti koju su imali.