Očajno izdanje Zadra u vrlo važnoj utakmici, Krka do prve pobjede u gostima ove sezone

Branimir Korać • nedjelja, 27.01.2019.

Trebala je to biti utakmica u kojoj će Zadrani ostaviti srce na terenu i u svojoj dvorani svladati izravnog konkurenta u borbi za opstanak, Krku, ali u konkurenciji previše loših nastupa ovo je bio jedan od lošijih i upisan je poraz 72:64...

Jedna Krkina serija je nastavljena, a jedna prekinuta. U osam ovosezonskih utakmica u gostima bilježila je redom poraze, a iz devetog pokušaja stigla je do prve pobjede. Očito joj Zadar odgovara jer je i treći put zaredom na gostovanju u ovoj dvorani upisala pobjedu. Zadnji put Zadrani su na svom parketu svladali Krku još 2014. godine.

Ovdje je Zadar od početka izgledao vrlo loše. U najavi susreta spominjala se samo pobjeda, govorilo se o najvažnijoj utakmici sezone, pričalo se o ubilježenom napretku u zadnjim utakmicama, ali ništa od toga nije se vidjelo na parketu i Krka je zasluženo slavila 72:64.

Mali broj poena u ovom susretu nije posljedica sjajnih obrana već obostrano loših napada, a u tome je Krka ipak bila nešto bolja te odnijela pobjedu. Niz gluposti Zadrana u posljednjim minutama najbolje oslikavaju stanje u momčadi, kroz sezonu momčad se osvježavala novim igračima, igračima s pregršt iskustva, ali Zadrani i dalje tapkaju na mjestu.

Tri i pol minute prije kraja prve dionice poveli su 12:9 zakucavanjem Luke Žorića, no onda su "malo zadrijemali", Krka je napravila seriju 14:0 i preuzela kontrolu nad susretom. Do kraja prvog poluvremena nije bilo nekakvih naznaka povratka u susret, u istom ritmu nastavilo se i u trećoj dionici da bi Zadar ipak u zadnjoj četvrtini uhvatio priključak.

Dvije minute prije kraja susreta Zadar je smanjio na 60:58, ali neshvatljivo izgubljena lopta Littlea na aktivnom rezultatu pa trica Mavre 30 sekundi prije kraja potpuno su ubili svaku nadu kod domaćina.

Završilo je 72:64 u susretu u kojem je Krka bila manje loša, a Ante Nazor ima o čemu razmišljati narednih dana.

Mario Little s 13 poena bio je najefikasniji kod Zadra, a po deset poena dodali su Lovre Bašić i Domagoj Vuković (šest skokova) dok je Vladimir Dašić ubacio osam poena i uhvatio pet skokova.

Kod Krke Mavra je upisao 18 poena i šest asistencija, a veteran Jure Balažič je dodao 11 poena.