Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, 30.01.2019, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 584

Bačelić-Grgić u završnici susreta donio bod Slaven Belupu protiv Rijeke

Mihaela Bradovski • srijeda, 30.01.2019.

Slaven Belupo i Rijeka odigrali su prvu utakmicu u HNL-u u 2019. godini, riječ je o odgođenom dvoboju 18. kola, a susret je okončan bez pobjednika. Riječani su imali vodstvo do 85. minute kada je Stipe Bačelić-Grgić zabio za konačnih 1:1...

Slaven Belupo zaustavio je Rijeku u posljednjem susretu 18. kola HT Prve lige. Riječani su imali prednost od početka drugog dijela pa sve do završnice, ali tamo je Stipe Bačelić-Grgić kaznio lošu reakciju riječke obrane koja je dopustila da lopta šeta po njezinom kaznenom prostoru i na kraju je završila u mreži.

I dok je Slaven Belupo istrčao u očekivanom sastavu, Igor Bišćan malo je iznenadio postavljanjem Darija Čanađije u prvih 11, Mirko Antonio Čolak se oporavio i također je bio u početnoj postavi.

U prvih pola sata bilo je ponešto poluprilika na obje strane, a prva prava prilika stigla je u 39. minuti kada je obrana Rijeke kiksala i ispala jednim dodavanjem Bačelić-Grgića, Marko Karamarko ostao je sam na desnoj strani obrane, ali pucao je jako loše i Sluga nije morao intervenirati.

Ubrzo je Bišćan morao povući prvu izmjenu nakon ozljede Momčila Raspopovića umjesto kojeg je u igru ušao Joao Escoval, a u završnici prvog dijela Rijeka je imala odličnu priliku. Kvržić je proigrao Čanađiju koji odmah daje loptu za Acostyja, no Filipović je bio spreman za njegov pokuša.

Vratar Slavena još jednom je sjajno reagirao u 44. minuti kada je dobro pucao Mamić, lopta pogodila na svom putu domaćeg braniča, promijenila smjer, ali Filipović sjajno reagira.

No odmah na startu drugog dijela Rijeka dolazi do vodstva. Mamić je nabaci s lijeve strane, Čolak je glavom vratio loptu u sredinu, točno do Acostyja koji glavom šalje loptu u suprotni kut.

Slaven je krenuo po poravnanje i deset minuta nakon primljenog gola Nowak je dobro pucao, ali greda je spasila Riječane. Uslijedilo je razdoblje igre bez previše prilika da bi Rijeka opasno zaprijetila na ulasku u zadnjih deset metara, ali Filipović još jednom brani, ovaj put pokušaj Čolaka.

I onda dolazi poravnanje. U 85. minuti domaćin je unio loptu u kazneni prostor Rijeke, ona se odbijala i dugo putovala po kaznenom prostoru da bi je na kraju Dolček lijepo proslijedio do Bačelić-Grgića, a on zabija za konačnih 1:1.

Rijeka se tako bodovno izjednačila s drugoplasiranim Osijekom i propustila je priliku značajnije odmaknuti Lokomotivi. Prekinut je Bišćanov niz pobjeda, ali je nastavljen Slavenov niz remija.