Vodeni sportovi

Mladost tijesno slavila u gostima u Šapcu, POŠK nije mogao protiv Partizana

Branimir Korać • petak, 01.02.2019.

U prva dva susreta 12. kola regionalne vaterpolske lige hrvatski klubovi ostvarili su polovičan učinak. Mladost je tijesno slavila u gostima u Šapcu, a POŠK je visoko poražen od Partizana...

Mladostaši su učvrstili vodeću poziciju u regionalnoj vaterpolskoj ligi pobjedom u gostima kod Šapca 7:6. Zagrepčani nisu imali lagan posao, a do pobjede su mogli doći i lakše i uvjerljivije.

Krenuli su dobro u utakmicu i poveli s 3:1 golovima Radua, Ćuka i Harkova, a i na poluvremenu imali su ugodnu prednost 5:2.

Mladost je mirno održavala prednost, vodila je s dva-tri gola prednosti sve do završnice susreta kada je Šabac golovima Lukića i Velkića smanjio na konačnih 7:6.

Cosmin Radu bio je najučinkovitiji kod Mladosti s tri gola dok su po jedan postigli Lovre Miloš, Miloš Ćuk, Antonio Petković i Konstantin Harkov. Kod domaćina najefikasniji bio je Đorđe Vučinić s dva gola.

Vaterpolisti POŠK-a nisu na Poljudu uspjeli svladati Partizan, upisali su poraz 10:5. Beograđani su tek u drugom poluvremenu stvorili razliku, sve do zadnje četvrtine POŠK se držao, a onda je potpuno pao i upisao poraz.

Rene Bezić zabio je dva gola za domaćina, a po jedan su dodali Toni Ostojić, Jerko Penava i Marin Borovčić Kurir. Kod Partizana Petar Kasum zabio je tri gola.