Juventus 3:3 Parma
Parma

Mandžukić asistirao, Parma u sudačkoj nadoknadi izvukla bod

Petar Jenjić • subota, 02.02.2019.

Nogometaši Juventusa osvojili su tek bod protiv Parme koja je uspjela nadoknaditi dva gola prednosti. Tako je tek treći puta ove sezone Stara dama upisala remi...

Tek treći puta ove sezone Juventus nije uspio doći do sva tri boda. Treći remi u sezoni stigao je na domaćem terenu.. Gostovala je Parma koja je dva puta zaostajala po dva pogotka razlike, međutim, uspjela je izjednačiti na 3:3 te izvući bod.

Juventus je do vodstva stigao u 36. minuti utakmice. Blaise Matuidi proslijedio je loptu za Cristiana Ronalda u kaznenom prostoru, a Portugalac pospremio loptu u mrežu.

Rezultat se nije mijenjao sve do 62. minuti kada se strijelac prvog pogotka s(p)retno upisao i u asistente. Nije uspio Ronaldo najbolje glavom zahvatiti loptu koja je iza njega stigla do Danielea Ruganija koji ju posprema iza Parmina vratara.

Samo dvije minute kasnije Parma je smanjila zaostatak na 2:1, ubacio je Juraj Kucka, a krasno glavom pogodio Antonino Barilla. Već u 66. minuti Stara dama postiže svoj treći gol na susretu.

Mario Mandžukić ubacio je s desne strane na Ronalda koji drugi puta na susretu poentira. Bio mu je to 17. pogodak u Serie A, a zadnji igrač Juventusa koji je bio bolji bio je David Trezeguet u sezoni 2005./06.

Gostujuća momčad nije se predavala pa je u 74. minuti ponovno smanjila zaostatak, ponovno je Kucka bio asistent, a uz malo sreće loptu je u gol skrenuo Gervinho.

I onda u samoj završnici susreta, dok je Juventus čuvao pobjedu, Parma je uspjela izjednačiti. Roberto Inglese proigrao je Gervinha, a ovaj donio bod svojoj momčadi.

Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta u dresu domaće momčadi.