Real Betis 1:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Atletico nije iskoristio Valencijinu pomoć, Morata nije potvrdio Simeoneove riječi

Branimir Korać • nedjelja, 03.02.2019.

Madridski Atletico poražen je u Sevilli protiv Betisa 1:0 i tako nije iskoristio ono što mu je ponudila Valencia remijem na Camp Nouu. Umjesto da se približi Barceloni na samo tri boda zaostatka, ostaje na minus šest...

Čini se da su se u Madridu prerano poveselili da će stvoriti pritisak na Barcelonu u borbi za titulu. Valencia je odradila svoj dio posla i odigrala 2:2 na Camp Nou, ali zato je Atletico podbacio i porazom 1:0 u Sevilli protiv Betisa ostao je iza Barcelone šest bodova.

Nije pomogao niti Alvaro Morata koji je stigao iz Chelseaja i za kojeg je Diego Simeone ustvrdio: "Napokon imamo pravog golgetera pred vratima". Morata je uglavnom bio izgubljen, slično kao u Chelseaju, a jedino vrijedno spomena bila je akcija u kojoj je sudac trebao pokazati na 11 metara nakon što ga je Feddal srušio u kaznenom prostoru.

Embed from Getty Images

Real Betis iskoristio je ono što mu se u ovom susretu ponudilo, bio mu je dovoljan jedan pogodak za pobjedu i sva tri boda. Do njega je stigao u 65. minuti iz kaznenog udarca koji je uspješno realizirao Sergio Canales.

Inače iz ovog dvoboja svakako treba istaknuti kako je na travnjaku bio i Nikola Kalinić koji je u 75. minuti zamijenio Angela Correu. Kalinić je u završnici izborio slobodan udarac u opasnoj zoni, ali ništa iz toga nije se izrodilo.

Za potez dana pobrinuo se vratar Atletica Jan Oblak koji je u prvom dijelu izvukao spektakularnu obranu s kojom je ostavio goste u igri.