Hat-trick Sergija Agüera dovoljan za zaboraviti Newcastle i svladati Arsenal

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.02.2019.

Manchester City oporavio se od velikog kiksa protiv Newcastlea u prošlom kolu te je u najzanimljivijem susretu 25. kola slavio protiv Arsenala na krilima Sergija Agüera...

Argentinski napadač zabio je Newcastleu nakon 24 sekunde, a Arsenalu nakon 48 sekundi. Pep Guardiola nakon Newcastlea nije imao razloga za zadovoljstvo, Manchester je odigrao loše i izgubio 2:1, no ovaj put nije ponovio istu pogrešku i upisao je pobjedu 3:1.

Za razliku od dvoboja protiv Newcastlea, čak i nakon što je Arsenal poravnao na 1:1, odigrao je dobro i na kraju ipak zasluženo došao do još dva gola s kojima se vratio na drugo mjesto i nastavio puhati u vrat Liverpoolu.

Do prvog pogotka domaćin je došao u prvoj minuti kada je Laporte odlično ubacio, obrana Arsenala od početka akcije nije briljirala, a Agüero je lijepim udarcem glavom pogodio za vodstvo.

Deset minuta kasnije Arsenal je stigao do poravnanja. Ubačena lopta u kazneni prostor došla je do Koscielnyja koji zabija za 1:1 i vraćanje nade gostima, a domaćini su se samo mogli nadati da se neće reprizirati dvoboj protiv Newcastlea.

Embed from Getty Images

Do kraja prvog dijela City nije briljirao, ali je svejedno došao do novog vodstva. U 44. minuti još jednom se ukazao Agüero i iz blizine pogodio za 2:1 iako ništa nije govorilo da bi se takvo što moglo dogoditi.

U nastavak susreta bolje je ušao Manchester koji je tražio prilike s kojima bi "ubio" utakmicu i došao do pobjede. Leno je u nekoliko navrata dobro reagirao, ali u 61. minuti ipak je morao treći put po loptu u mrežu. Ponovno je strijelac bio Agüero koji je prilikom uklizavanja na loptu igrao i rukom, ali pogodak je priznat.

Do kraja je ostalo tih 3:1, Manchester City pokazao je da je poraz u Newcastleu bio loš dan, a Arsenal je još jednom podsjetio na svoje probleme.