Krka prokockala vodstvo, FMP u završnici stigao do vrijednog slavlja

Petar Jenjić • nedjelja, 03.02.2019.

Košarkaši FMP-a preokretom su u posljednjoj četvrtini stigli do pobjede na gostovanju kod slovenske Krke rezultatom 76:71...

Još malo ostalo je do kraja regularnog dijela sezone, a veliki korak prema ostanku napravio je FMP koji je slavio u gostima kod Krke čime je malo pomogao i Zadru koji ima pobjedu više.

U konačnici je srpska momčad, do osme pobjede sezone, a druge uzastopne, stigla rezultatom 76:71 te tako današnjeg protivnika i Petrol Olimpiju ostavila na dnu s omjerom 5-13.

Sve se činilo jako dobro za slovensku momčad koja je uoči posljednje četvrtine imala 11 koševa viška (62:51), no nije uspjela izdržati do kraja. Još minutu prije kraja domaćin je vodio sa 71:70, ali Stefan Pot sa šest uzastopnih koševa pogurao je goste do pobjede.

Pot je bio i najbolji kod gostiju s 28 poena, sedam skokova i devet asistencija, dok je Marko Jeremić dodao 14 koševa.

Luka Lapornik bio je najbolji kod Krke s 14 koševa, Dominik Mavra dodao je 13 koševa, tri skoka i šest asistencija, a Jure Lalić tri koša, sedam skokova i asistenciju, dok se Dino Cinac nije upisao u strijelce.