Premiership, 25. kolo, 04.02.2019, 21:00 h
West Ham 1:1 Liverpool
Liverpool

Potpuno indisponirani Liverpool remizirao kod West Hama

Jan Šneler • ponedjeljak, 04.02.2019.

U 25. kolu engleske Premierlige, Liverpool je odigrao neobjašnjivo loše kod West Hama i upisao samo bod čime je omogućio Manchester Cityju da pobjedom protiv Evertona dođe na vrh tablice...

Trenutno vodeća momčad Premierlige nalazi se u velikoj krizi. Prije dva kola, Liverpool je imao četiri boda prednosti, Manchester City je izgubio od Newcastlea i praktički otvorio put Redsima do naslova. Ipak, Liverpool je remizirao protiv Leicestera, a s današnjim bodom protiv West Hama, ta prednost se sve više topi.

Samo tri minute trebale su West Hamu da počne prijetiti, Javier Hernandez se odlično oslobodio čuvara i pucao, ali je lopta otišla malo pored gola. Par minuta kasnije tukao je i Aaron Cresswell, ali i njegov udarac odlazi malo pored vratiju Liverpoola.

Gosti kao da su bili uspavani u prvim minutama jer je samo jedna momčad bila na terenu pa je tako u 16. minuti Alisson odlično obranio još jedan pokušaj Hernandeza. Liverpool je mogao sretno doći do pogotka u 20. minuti, ali Roberto Firmino je preslabo pucao. Nešto kasnije, gosti ipak dolaze do vodstva.

Adam Lallana je sjajno proigrao Jamesa Milnera koji ubacuje u sredinu, a Sadio Mane lijepim okretom ostaje sam i pogađa za 0:1. Prekrasan pogodak postigao je Mane, no iz ponovljene snimke vidi se kako je Milner bio u velikom zaleđu i neshvatljivo je kako to pomoćni sudac nije vidio.

Ipak, šest minuta kasnije, West Ham dolazi do izjednačenja. Sjajan slobodni udarac izveli su domaći, Felipe Anderson je kratko dodao do Michaila Antonija koji potpuno neometan mirno poentira pored nemoćnog Alissona. Igra se malo primirila, ponajprije zbog potpune nemoći Liverpoola da išta konkretno kreira.

Embed from Getty Images

West Ham je bio opasan svaki put kada je došao u Liverpoolovu trećinu. U 42. minuti ponovno je zaspala gostujuća obrana, Anderson je ubacio, a Declan Rice potpuno sam puca glavom, no njegov udarac odlazi malo preko gola.

U nastavku susreta nismo vidjeli puno. Valja izdvojiti tek nekoliko pokušaja West Hama i priličnu impotentnost Liverpoola. Katastrofalno su odigrali Fabinho i Naby Keita koji ni na koji način nisu spajali linije. Bilo je vidljivo kako nedostaje kreacije u igri, a očigledno je da Keita to ne može pružiti. Ipak, Keita se mogao iskupiti u posljednjoj minuti kada je proigrao Divocka Origija koji izlazi sam pred vratara, ali tuče iznimno slabo.

Još jednom, nakon ponovljene snimke bilo je vidljivo kako je Origi bio u debelom zaleđu i to je još jedna u nizu grešaka pomoćnih sudaca koji su blago rečeno bili ispod svake razine. Priznat je pogodak postignut nakon zaleđa, bilo je nekoliko neshvatljivo loših procjena, a na kraju je susret mogao odlučiti još jedan gol postignut iz zaleđa.