Simon predvodio Efes u slavlju protiv Gran Canarije, Maccabi se spasio protiv Olympiakosa

Jan Šneler • četvrtak, 07.02.2019.

Odigrana su četiri susreta 22. kola košarkaške Eurolige u kojem su hrvatski košarkaši odigrali odlično. Krunoslav Simon je postigao 25 poena u slavlju Efesa, dok je Ante Tomić također dobio dobre ocjene za učinak od 11 poena i šest skokova...

Nakon prvih odigranih susreta 22. kola Eurolige, situacija na tablici je sve jasnija. Još je jako malo ostalo do kraja regularnog dijela i svaka pobjeda bit će zlata vrijedna. U ovim susretima važnu rolu imali su hrvatski košarkaši Krunoslav Simon i Ante Tomić koji su sjajno odradili posao.

Rutinski je do pobjede stigao Anadolu Efes koji je ugostio Gran Canariju. Već nakon prve četvrtine, domaći su vodili sa sedam poena prednosti i pokazali kako su kvalitetniji. Ipak, u nastavku se gosti bude, pogađaju neke sjajne šuteve i odlaze na poluvrijeme s vodstvom 46:43. Domaćini su ipak fenomenalnim nastavkom u potpunosti zakočili protivnike i na kraju slavili s uvjerljivih 93:74.

Sjajan je kod Efesa bio Simon s 25 koševa, četiri skoka i tri asistencije. U redovima Gran Canarije, Clevin Hannah je ostvario učinak od 16 poena i pet asistencija.

Embed from Getty Images

Iznimno uzbudljivo bilo je u susretu Maccabi Tel-Aviva i Olympiakosa. Vodstva su se izmjenjivala i nitko nije u potpunosti preuzeo kontrolu nad rezultatom.

Iako je Vassilis Spanoulis svega 14 sekundi prije kraja pogodio tricu za 63:64, Scottie Wilbekin na kraju zabija dvicu za 65:64 s kojim je utakmica i završila. Kod domaćih najbolji je bio upravo Wilbekin sa 17 koševa, dok su kod Olympiakosa najbolji bili Spanoulis i Nigel Williams-Goss sa 16 poena.

Ništa manje uzbudljivo nije bilo niti u Barceloni gdje je domaćin došao do slavlja protiv Žalgirisa. Domaći su bolji, na poluvremenu vodili 45:38, ipak Žalgiris je u posljednjih deset minuta ušao s vodstvom 62:60. U zadnjih deset minuta Barcelona je ipak okrenula rezultat i slavila.

Najbolji je kod Barcelone bio Adam Hanga s 14 koševa, dok je Ante Tomić imao 11 poena, šest skokova i 3 asistencije.

Pred gotovo 5.000 ljudi u Podgorici, Budućnosti nije bila dovoljna niti sjajna partija Norrisa Colea u susretu s Himkijem. Susret je bio izjednačen, slično se i očekivalo, ali spretniji su na kraju bili gosti koji su slavili s 98:90. Također, mora se reći kako obrana domaćih na samome kraju nije bila zadovoljavajuća.

Spomenuti Cole je postigao 20 koševa i dodao pritom 11 asistencija, dok je za goste Charles Jenkins zabio 17 poena.