Hoffenheim se vratio iz mrtvih i uzeo bod u Dortmundu, Brekalo asistent u remiju u Freiburgu

Mihaela Bradovski • subota, 09.02.2019.

U Bundesligi vrlo zanimljivo kolo s dva susreta u kojima je viđeno ukupno čak šest golova. Među asistencima bio je i Josip Brekalo...

Drugu utakmicu zaredom dortmundska Borussia ostaje bez pobjede. Još jednom morala se zadovoljiti remijem, a ovaj put na svom stadionu protiv Hoffenheima ispustila je ogromnih 3:0. Na ulasku u zadnjih 15 minuta imali su domaćini tu prednost, no Hoffenheim se nije predao i izborio je remi 3:3.

U 32. minuti Borussia je stigla do vodstva. Piszczek je krasnom loptom proigrao Jadona Sancha koji ulazi u 16 metara i iskosa zabija za 1:0. U završnici prvog dijela Borussia dolazi i do drugog pogotka, ovaj put vratar je kratko odbio loptu nakon pokušaja Guerreira, no ona dolazi samo do Marija Götzea koji rutinski zabija.

Kada je u 66. minuti Guerreiro povisio na 3:0, činilo se da je priči kraj i da će domaćin do tri boda, ali Hoffenheim nije pristao na takav rasplet. Uz dva gola Ishaka Belfodila i jedan Pavela Kaderabeka gosti su došli do sva tri boda.

Inače Belfodil je ušao u igri na poluvremenu umjesto Andreja Kramarića.

Niti druga Borussia ne može biti zadovoljna. Ona je također na svom travnjaku primila tri pogotka od Herthe, ali za razliku od dortmundske, nije zabila nijedan gol. Pobjedu Herthi donijeli su Salomon Kalou, Ondrej Duda i Davie Selke.

Embed from Getty Images

Razočarao je dvoboj u Leipzigu gdje se očekivala golijada, a završilo je 0:0. RB Leipzig bio je nešto bolji od Eintrachta iz Frankfurta, ali pogodaka nije bilo. Ante Rebić kod gostiju je igrao do 77. minute kada je umjesto njega ušao Willems.

Golijada je viđena zato u Freiburgu gdje je istoimeni domaćin remizirao 3:3 s Wolfsburgom u čijim redovima je igrao od prve minute i Josip Brekalo te upisao krasnu asistenciju u 11. minuti za vodeći pogodak. Roussillon, Weghorst i Steffen zabili su za goste, a Grifo, Petersen i Waldschmidt za domaćina.