Filip Ivić briljirao u pobjedi Kielcea, Veszprem zaustavio seriju Barcelone

Branimir Korać • nedjelja, 10.02.2019.

Odigrana su još tri susreta 11. kola Lige prvaka, a od hrvatskih igrača posebno se istaknuo Filip Ivić koji je bio sjajan na vratima Kielcea u gostima kod Kristianstada...

Veszprem je prekinuo Barceloninu seriju u Ligi prvaka i nanio joj je prvi poraz nakon prvog kola i devet uzastopnih pobjeda. Mađari su na svom parketu odradili dobru utakmicu, a pobjedu su osigurali u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu Veszprem je uspio doći u završnici do tri gola prednosti, ali Barcelona je preko Duartea, Doleneca i Gomeza uspjela napraviti 3:0 i na odmor otići s 15:15. Slično se ponovilo i na startu drugog dijela gdje je Barcelona još jednom ušla u zaostatak od tri gola pa poravnala na 22:22, Veszprem je opet pobjegao, ali ovaj put povratka nije bilo.

Veszprem je u ovom susretu imao širinu i najbolji strijelci s po četiri gola bili su Dejan Manaskov, Kent Robin Tönnesen, Petar Nenadić i Kentin Mahe. Manuel Štrlek zabio je jedan gol iz dva pokušaja.

Kod Barcelone Kevin Moller imao je 12 obrana, a po četiri gola zabili su Victor Tomas, Aitor Arino i Timothey N'Guessan.

Kielce se namučilo za pobjedu u gostima kod Kristianstada, ali je slavilo 34:33. U dobrom dijelu susreta Poljaci su imali prednost, ali nikako nisu mogli stvoriti razliku. Kristianstad im je bio za petama, ali u zadnjih deset minuta Angel Fernandez i Mariusz Jurkiewicz povezali su dva gola i odmaknuli Kielce na 32:30 i do kraja susreta gosti su zadržali vodstvo.

Sjajan je bio Filip Ivić sa 16 obrana, Michal Jurecki dodao je 11 golova, a Jurkiewicz pet. Kod domaćina po pet golova zabili su Arnar Arnarsson, Stig Nilsen, Olafur Gudmundsson i Valter Chrintz.

Montpellier se vratio u igru za prolaz pobjedom protiv Meškova 29:23. Bila je to utakmica biti ili ne biti za Montpellier koji je morao do pobjede ako misli ostati u igri za osminu finala. To je i napravio iako nije imao lagan posao. Deset minuta prije kraja gosti su bili na samo golu zaostatka, ali do kraja susreta domaćin je napravio 7:2.

Vincent Gerard imao je čak 19 obrana, a Melvyn Richardson osam golova. Kod poraženih Ivan Pešić skupio je 11 obrana, četiri gola zabio je Maksim Baranau, Šime Ivić dodao je dva, a Sandro Obranović jedan.