Juventus rutinskom pobjedom povećao prednost na 11 bodova, Mandžukić i dalje kapetan

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.02.2019.

Nedjelja je donijela novih pet dvoboja Serie A, a Juventus je gostovao kod Sassuola, odigrao dobru utakmicu i upisao pobjedu...

Juventus nije imao problema u gostima kod Sassuola gdje je Mario Mandžukić još jednom ponio kapetansku traku. Gosti su lakoćom slavili s 3:0 i pobjegli Napoliju na 11 bodova razlike.

U prvom poluvremenu Juventus je došao do vodstva preko Samija Khedire u 23. minuti nakon što je domaći vratar prvo obranio pokušaj Ronalda, ali na odbijenu loptu natrčao je Nijemac i poslao je u mrežu.

U 70. minuti Juventus je došao do drugog gola, Pjanić je ubacio iz kornera, a Ronaldo je bio najviši u skoku te povećao prednost. Nisu tu gosti stali, u 86. minuti Ronaldo je lijepo asistirao na drugu vratnicu gdje Emre Can rutinski zabija.

Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu.

Embed from Getty Images

Bologna i Genoa remizirale su 1:1. Mattia Destro nakon gotovo godinu dana posta došao je do pogotka i tako doveo Bolognu u vodstvo da bi Lukas Lerager poravnao na konačnih 1:1 te tako Genoi donio vrijedan gostujući bod.

Do tijesne pobjede došao je Torino koji je s 1:0 svladao Udinese golom Ole Aine u prvom poluvremenu. U drugom dijelu Rodrigo De Paul nije iskoristio kazneni udarac za goste kod kojih je u završnici Sebastian De Maio zaradio drugi žuti karton.

Iznenađenje je priredio Frosinone koji je u gostima s 1:0 bio bolji od Sampdorije. Iako je domaćin bio puno bolja momčad, gosti su uzeli puni plijen. Daniel Ciofani bio je strijelac pobjedničkog gola.

Atalanta je tek preokretom stigla do pobjede protiv SPAL-a. Gosti su vodili od osme minute golom Andree Petagne, ali u drugom dijelu Josip Iličić i Duvan Zapata napravili su preokret. Mario Pašalić ušao je u igru u 78. minuti.