Monaco dvaput vodio pa se zadovoljio bodom, Lyon pao u Nici

Branimir Korać • nedjelja, 10.02.2019.

Niti 24. kolo francuskog prvenstva nije donijelo Monacu pobjedu kojom bi povezao dva slavlja i krenuo prema gore na ljestvici. U gostima u Montpellieru zadovoljio se remijem...

Nantes se još jednom oprostio od Emiliana Sale, dvoboj protiv Nimes bio je u tom znaku, a gosti su odnijeli pobjedu 4:2. Na stadionu su bili i predstavnici Cardiffa koji su Nantesu uručili Salin broj devet iz Cardiffa, ulaznice za ovaj susret prodavane su po cijeni od devet eura, a u devetoj minuti krenulo je skandiranje Salinog imena.

Nantes je dobro odradio prvo poluvrijeme gdje je poveo s 2:0 golovima Kalife Coulibalyja, a na 2:0 povisio je Waris Majeed. Ipak u drugom dijelu gosti rade potpuni preokret i odnose pobjedu 4:2, a strijelci su bili Baptiste Guillaume, Antonin Bobichon, Jordan Ferri i Sada Thioub.

Antonio Mance upisao je prve minute u dresu Nantesa ulaskom u igru u 86. minuti susreta.

Rennes je odigrao odličnu utakmicu protiv St. Etiennea i upisao veliku pobjedu 3:0. Ovom pobjedom Rennes se približio St. Etienneu na ljestvici i sada zaostaje samo bod.

Domaćin je poveo u 21. minuti golom M'Bayea Nianga, a nije ga poremetio niti rani izlazak Theosona Siebatcheua koji je zbog ozljede mišića ranije napustio igru.

U nastavku su gosti pokušavali doći do smanjenja zaostatka, ali nisu uspjeli, čak štoviše, Rennes je golovima Hatema Ben Arfe i Adriena Hunoua pobjegao na tri gola prednosti. Da stvar bude još gora za goste, u sudačkoj nadoknadi isključen je Romain Hamouma.

Remi je viđen u Toulouseu gdje je istoimeni domaćin ugostio Reims i odigrao 1:1. Gosti su imali tri boda u džepu do 81. minute kada je Max Gradel donio bod Toulouseu. Vodeći pogodak za goste postigao je Remi Oudin.

Vrlo zanimljiv dvoboj odigran je u Montpellieru gdje je gostovao Monaco i tražio nove bodove za bijeg iz zone ugroženih. Dva puta Monaco je vodio, ali dva puta se Montpellier vraćao i na kraju izborio bod te Monaco ostavio na 18. mjestu.

Gelson Martins i Radamel Falcao zabijali su za Monaco, Danijel Subašić branio je cijelu utakmicu, a Gaetan Laborde i Andy Delort vraćali su domaćina. U sudačkoj nadoknadi Monaco je ostao bez isključenog Jemersona.

Lille je upisao vrijednu gostujuću pobjedu kod Guingampa slaveći s 2:0 i tako učvrstio drugu poziciju na ljestvici dok je Guingamp uvjerljivo posljednji. Rafael Leao i Loic Remy bili su strijelci za goste.

U zadnjoj utakmici kola Nice je ugostila Lyon i upisala pobjedu 1:0. Iako su gosti bili bolji protivnik i nisu zaslužili poraz, Nice je slavila golom iz penala u 69. minuti preko Remija Waltera.