Nastavlja se agonija Stuttgarta i Hannovera te pozitivan niz Hoffenheima i Leipziga

Mihaela Bradovski • subota, 16.02.2019.

RB Leipzig i Hoffenheim upisali su četvrtu utakmicu zaredom bez poraza, a Stuttgart i Hannover novim porazima učvrstili su mjesto među momčadima kojima najviše prijeti ispadanje...

RB Leipzig nastavio je s dobrim igrama te je slavio i u gostima kod davljenika Stuttgarta. Viđena su čak četiri pogotka što je puno za utakmicu u kojoj nije bilo toliko čistih prilika.

Već u prvih 16 minuta viđena su dva pogotka. Prvo je Yussuf Poulsen doveo goste u vodstvo već u šestoj minuti da bi deset minuta kasnije Steven Zuber iz kaznenog udarca vratio Stuttgart u igru i poravnao na 1:1.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, a onda su gosti u drugom dijelu s dva pogotka u samo šest minuta razmaka riješili pitanje pobjednika. Prvo je Marcel Sabitzer zabio za 1:2, a onda je Poulsen svojim drugim golom riješio dvoboj.

Kod Stuttgarta Borna Sosa ušao je u igru u 86. minuti umjesto Insue.

Hoffenheim nije imao nikakvih problema s Hannover i svladao ga je s visokih 3:0. Gosti su još dobro i prošli, Hoffenheim je propustio još niz prilika i mogao je potpuno dotući goste.

U prvom dijelu Joelinton i Ishak Belfodil doveli su domaćina do 2:0 da bi deset minuta prije kraja susreta Kerem Demirbay postavio konačnih 3:0.

Andrej Kramarić igrao je do 79. minute kada ga je zamijenio Adam Szalai.

Wolfsburg je s identičnih 3:0 pregazio Mainz uz dobar nastup Josipa Brekala. Upravo Brekalo sudjelovao je kod prvog gola kada je na 20 metara pronašao Arnolda koji je lijepim udarcem doveo Wolfsburg u vodstvo.

U drugom Weghorst i Knoche potvrdili su pobjednika i osigurali tri boda Wolfsburgu. Brekalo je igrao do 78. minute.