Villarreal pronašao mušteriju, Marko Rog u Sevilli igra manje nego u Napoliju

Branimir Korać • nedjelja, 17.02.2019.

Vrlo važnu pobjedu u poslijepodnevnom terminu La Lige upisao je Villarreal koji je na svom stadionu ugostio i pregazio Sevillu. Valencia nije uspjela svladati Espanyol...

Još u studenom prošle godine Villarreal je upisao zadnju prvenstvenu pobjedu slaveći s 2:1 protiv Betisa. Sada je svladao i drugu momčad iz Seville i to s glatkih 3:0. Između je prošlo čak deset kola u kojima Villarreal nije uspio doći do pobjede, a taj crni niz prekinut je protiv Seville.

U 20. minuti Villarreal je stigao do vodstva golom Alvara nakon kornera i taj pogodak dosta je pomogao domaćinu u razbijanju nervoze.

Niti izlazak Bonere zbog ozljede nije poremetio domaćina koji u završnici prvog poluvremena dolazi do novog gola i preko Karla Tokoa Ekambija podiže na 2:0.

Embed from Getty Images

Sevilli ništa nije polazilo za nogom, a Marko Rog niti u takvoj utakmici nije dobio niti minutu i sve je veće pitanje koliko je bila dobra odluka otići u Sevillu na posudbu ako se zna koliko je Sevilla puna u veznom redu. Rog još uvijek nije debitirao, četiri utakmice odgledao je s klupe, a jednu nije bio niti na klupi. U Napoliju je barem tu i tamo dobio nešto minuta...

Sevilla je do kraja susreta primila još jedan gol i to preko Alfonsa.

U ranijem susretu Valencia je remizirala bez pogodaka s Espanyolom iako je apsolutno dominirala i bila bolja i opasnija, a gosti su u sudačkoj nadoknadi ostali bez isključenog Javija Lopeza.