Simon najučinkovitiji u pobjedi Efesa, Barcelona lakoćom protiv Baskonije, skroman nastup Tomića

Petar Jenjić • četvrtak, 21.02.2019.

Odigrane su četiri utakmice 23. kola Eurolige u kojima su nastupila i dvojica hrvatskih košarkaša. Ante Tomić nije se posebno istaknuo u pobjedi Barcelone protiv Baskonije, dok je Simon bio prvi strijelac Anadolu Efesa u slavlju protiv Olympiakosa...

Iako je igrala bez Coryja Higginsa i Nanda De Cola, CSKA Moskva lakoćom je na domaćem terenu svladala Gran Canariju s visokih 107:85. Domaćin je rano preuzeo kontrolu nad utakmicom, na poluvremenu je imao 14 koševa viška (56:42), a prednost je sačuvao do kraja susreta.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Sergio Rodriguez s 18 poena i osam asistencija, Will Clyburn dodao je 17 koševa i sedam skokova, a Alec Peters s 15 poena i šest skokova.

Kod gostiju su po 13 poena ubacili Kim Tillie i Marcus Eriksson, dok je D.J. Strawberry dodao 12 koševa.

Anadolu Efes obranio je četvrtu poziciju nakon što je na domaćem parketu svladao Olympiakos sa 75:65. Tom je pobjedom stigao na omjer 15-8, dok je grčka momčad pala na 12-11, a ovo joj je bio četvrti uzastopni poraz. Uz to, Efes će u slučaju istog omjera na kraju sezone biti ispred Olympiakosa zbog pobjede s većom razlikom.

Turska je momčad dobro krenula u susret i povela s 18:9 nakon čega je uslijedila velika serija gostujućeg sastava od 17:0 kojim je stigao do osam koševa viška (26:18). Međutim, ostatak utakmice domaćin je odigrao odlično i u preostalih 28 minuta primio je tek 39 poena.

Najučinkovitiji je kod Efesa bio Kruno Simon s 13 poena (2/3 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i dva skoka za 27 i pol minuta na terenu, dok je Adrien Moerman dodao 12 koševa i osam skokova.

Janis Strelnieks bio je najbolji u redovima Olympiakosa s 14 poena i pet skokova, a pridružio mu se Nikola Milutinov s 12 koševa i osam skokova.

Važnu pobjedu u borbi za doigravanje upisao je Armani Milano koji je na domaćem parketu bio bolji od Maccabija rezultatom 87:83. Time je barem privremeno skočio među osam najboljih s 12-11, dok je s druge strane izraelska momčad pala na omjer 10-13. Ključnu ulogu u pobjedi odigrao je Mike James koji je ubacio važnu tricu za vodstvo Milana 80:73 nešto manje od tri minute prije kraja. Iako je Maccabi ostao u igri do kraja, talijanska je momčad sačuvala prednost.

James je predvodio Milano do pobjede s 19 poena, pet skokova i pet asistencija, Curtis Jerrells dodao je 16 koševa, a Jeff Brooks 15 poena i sedam skokova.

Scottie Wilbekin s 20 poena predvodio je Maccabi, dok je Michael Roll susret zaključio sa 16 koševa.

Barcelona nije imala prevelikih problema protiv Baskonije koju je na domaćem terenu svladala sa 77:67. Treća je to njena uzastopna pobjeda, a već je nakon prve četvrtine vodila s 22:9. Do kraja poluvremena ta je prednost narasla na okruglih 20 razlike (46:26), a do kraja susreta Baskonia je uspjela tek ublažiti poraz.

Katalonsku momčad do pobjede su s po 15 poena predvodili Kevin Seraphin (šest skokova) i Pau Ribas. Ante Tomić dodao je četiri koša (2/3 za dva), dva skoka i dvije asistencije za nešto manje od 14 minuta na terenu.

Goste je predvodio Shavon Shields s 18 koševa, Darrun Hilliard dodao je 12 poena i pet skokova.