Zubac skroman u važnoj pobjedi Clippersa, George i Westbrook kombinirano ubacili 88 poena

Petar Jenjić • subota, 23.02.2019.

Odigrano je još nekoliko NBA utakmica noćas na NBA parketima, a u najzanimljivijoj do pobjede je nakon dva produžetka stigla Oklahoma City Thunder koja je svladala Utah Jazz sa 149:148. Ivica Zubac odigrao je skromno u pobjedi LA Clippersa kod Memphis Grizzliesa, dok su izostanak Luke Dončića kod Dallasa najbolje iskoristili Denver Nuggetsi...

Bitnu pobjedu u borbi za doigravanje upisali su LA Clippersi koji su u gostima slavili kod Memphis Grizzliesa sa 112:106. Danilo Gallinari ubacio je deset vezanih poena u posljednjoj četvrtini i bio jedan od onih koji se pobrinuo da gosti dođu do pobjede. Ostao je Memphis na 108:104, 20 sekundi prije kraja, imao je i napad, no izgubio je loptu, a Clippersi su na drugoj strani samo potvrdili pobjedu.

Učinak karijere izjednačio je Montrez Harrell s 30 koševa, dok je Gallinari dodao 23 koša i osam skokova. Ivica Zubac je za 21 minutu dodao sedam poena (3/5 za dva, slobodna bacanja 1/2) i osam skokova.

Najbolji je kod Grizzliesa bio Mike Conley s 25 poena i deset skokova, dok je Joakim Noah dodao 22 koša i 11 skokova.

Na dvije pobjede od polovičnog učinka stigli su Charlotta Hornetsi koji su na domaćem terenu bili bolji od Washington Wizardsa sa 126:110. Domaćin je prednost preuzeo u završnici prvog poluvremena, a samo je drugu četvrtinu dobio s 38:22. U nastavku susreta podebljao je vodstvo, stigao do dvoznamenkaste razlike te ju bez većih problema održavao do kraja.

Kemba Walker predvodio je Hornetse s 27 koševa, pet skokova i 11 asistencija, Nicolas Batum dodao je 20 koševa, osam skokova i pet asistencija, a Jeremy Lamb 16 koševa i šest skokova.

Niti briljantni Bradley Beal sa 46 poena, šest skokova i sedam asistencija nije pomogao Washingtonu. Slijedio ga je tek Jeff Green sa 16 koševa.

Jako dobru utakmicu gledali smo u Torontu gdje se po prvi puta vratio DeMar DeRozan od razmjene u San Antonio Spurse. U napetoj završnici pred ispunjenom dvoranom do pobjede su stigli domaći Raptorsi sa 120:117.

Bilo je to vrlo neizvjesna utakmica u kojoj nijedna momčad nije imala više od sedam koševa prednosti tijekom susreta, a samo smo u posljednju minutu i pol vidjeli četiri promjene u vodstvu. Kawhi Leonard ukrao je loptu upravo DeRozanu te zakucao u kontri za vodstvo Raptorsa 118:117, 15 sekundi prije kraja. Na drugoj strani Bertans je promašio šut za vodstvo, a Leonard novim bacanjima tek potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Leonard je bio i prvo ime momčadi s 25 poena i šest skokova, Pascal Siakam dodao je 22 koša i šest skokova, a Kyle Lowry 17 poena i pet skokova.

Najučinkovitiji je kod Spursa bio DeRozan s 23 koša i osam dodavanja, Marco Belinelli dodao je 21 poen i šest skokova, a Davis Bertans 16 koševa.

Dallas je igrao noćas bez Luke Dončića zbog manjih problema s gležnjem, a to su znali iskoristiti Denver Nuggetsi koji su stigli do pobjede sa 114:104. Susret su prelomili odličnom trećom četvrtinom koju su dobili s 39:23 i uoči posljednjih 12 minuta imali 17 koševa viška (91:74). Do kraja utakmice Mavericksi su uspjeli tek ublažiti poraz.

Na granici triple-double učinka bio je Nikola Jokić s 19 poena, 13 skokova i osam asistencija, a slijedili su ga Paul Millsap sa 17 koševa i 13 skokova te Isaiah Thomas sa 16 koševa.

Jalen Brunson bio je prvo ime Dallasa sa 22 poena i pet skokova, dok je Dwight Powell dodao 20 koševa i šest skokova.

Pravu košarkašku poslasticu gledali smo u Oklahomi gdje je nakon dva produžetka do tijesne pobjede stigao Thunder koji je bio bolji od Utah Jazza sa 148:147. Oklahoma je tako postigla barem 115 poena čak 19. utakmica zaredom čime je prestigla Cincinnati Royalse na drugom mjestu s takvim nizom. Rekord drže Denver Nuggetsi s 22 uzastopne utakmice. Iako je Utah po prvi put u sedam godina ubacila barem 140 poena, prvi puta od 2009. godine je dopustila da njihov protivnik ubaci više od 140.

Utakmica je otišla u produžetak nakon što je Jerami Grant domaćoj momčadi donio izjednačenje polaganjem uz dodatno slobodno bacanje (129:129), a nakon toga blokirao Donovana Mitchella u posljednjem napadu. U prvom produžetku Russell Westbrook isključen je zbog osobnih pogrešaka te je njegov niz od 11. triple-double učinaka tu i stao.

Abdel Nader donio je Thunderu vodstvo 139:137 u posljednjoj minuti prvog produžetka, no Rudy Gobert izborio je Jazzerima novi produžetak. Imali su gosti pobjedu u svojim rukama, vodili sa 147:146, a tada je Paul George ubacio za pobjedu domaće momčadi nešto manje od sekunde prije kraja drugog produžetka.

Junak večeri predvodio je svoju momčad s 48 poena, devet skokova i sedam asistencija, a nije previše zaostajao niti Westbrook s 43 poena, 15 skokova i osam asistencija. Vrlo dobro odigrao je i Jerami Grant s 18 koševa.

Donovan Mitchell s 38 poena i pet dodavanja predvodio je Utah, Rudy Gobert dodao je 26 poena i 16 skokova, a Derrick Favors 24 koša i 11 skokova.

NBA:
Memphis Grizzlies - LA Clippers 106:112
Charlotte Hornets - Washington Wizards 123:110
Orlando Magic - Chicago Bulls 109:110 (Evan Fouriner 22p, 5as / Lauri Markkanen 25p, 11sk)
Toronto Raptors - San Antonio Spurs 120:117
Atlanta Hawks - Detroit Pistons 122:125 (Trae Young 30p, 10as / Reggie Jackson 32p, 5sk, 8as)
Dallas Mavericks - Denver Nuggets 104:114
Oklahoma City Thunder - Utah Jazz 148:147