Čarobni Messi hat-trickom potopio Sevillu, Rog i Rakitić krenuli u prvih 11

Jan Šneler • subota, 23.02.2019.

U 25. kolu španjolske La Lige, Sevilla je bila vrlo blizu pobjede protiv Barcelone, ali onda se uključio Lionel Messi koji je fenomenalnom igrom i hat-trickom donio pobjedu Kataloncima...

Susreti Seville i Barcelone iznimno su uzbudljivi ove sezone, a iznimka nije bila niti današnja utakmica 25. kola La Lige. Sevilla je bila vrlo blizu pobjede, ali protiv Lionela Messija nisu mogli.

Početak susreta bio je ravnopravan te su obje momčadi vrlo ofenzivno ušle u susret. U 22. minuti Wissam Ben Yedder lijepo dodaje do Jesusa Navasa koji rutinski pogađa mrežu pored nemoćnog vratara Barcelone.

Nije dugo vodila domaća momčad jer je već par minuta kasnije Ivan Rakitić sjajno pronašao Messija koji bez razmišljanja krasno pogađa za 1:1. Sjajan početak susreta dobio je vrlo brzo svoj nastavak. Igrale su se posljednje minute prvog dijela, a Gabriel Mercado prihvaća jednu loptu i precizno pogađa u suprotni kut te dovodi Sevillu do novog vodstva.

Imala je domaća momčad prednost, Barcelona se i prije često mučila u Sevilli, no ovoga puta Messi je bio fenomenalan. U 67. minuti, primio je loptu koju mu je poslao Ousmane Dembele i odmah isprve pogodio visoko pod prečku. Katalonci su se vratili, došli do izjednačenja i krenuo je lov na pobjedu.

Embed from Getty Images

S druge strane, Sevilla se nije branila te je i ona jednako kvalitetno napadala. U 85. minuti, Carles Alena je oštro tukao, lopta je pogodila obranu Seville, ali se odbila točno u noge Messiju koji efektno s par metara loba golmana i donosi Barceloni prvo vodstvo na susretu.

Sevilla je očajnički krenula u napad, ali prilika je bilo sve manje. Konačnih 2:4 postavio je Luis Suarez u sudačkoj nadoknadi. Asistent je bio, tko drugi, Lionel Messi. U dresu Seville Marko Rog igrao je sve do 62. minute, a s druge strane, Rakitić je odigrao svih 90 minuta, igrao jako dobro i upisao asistenciju.