CD Leganes 1:1 Valencia
Valencia

Valencia i dalje pretplaćena na remije, Leganes do boda u završnici

Petar Jenjić • nedjelja, 24.02.2019.

Prvi nedjeljni susret 25. kola španjolske Primere završen je remijem, ukupno 15. Valencijin ove sezone. Šišmiši su odigrali 1:1 na gostovanju kod Leganesa...

I četvrtu uzastopnu utakmicu u Primeri nogometaši Valencije uzeli su samo bod. Danas su gostovali kod Leganesa koji je u završnici susreta uspio doći do izjednačenja (1:1) i osvojiti bod. Čak 15. remi ove sezone tako je upisala Valencija, dok je Leganesu ovo bio "tek" deveti.

Nakon početnog pritiska Valencia je povela u 22. minuti susreta. Ubacio je Carlos Soler iz slobodnog udarca na peterac gdje se našao Geoffrey Kondogbia i glavom skrenuo loptu u gol. Bio je to Kondogbijin peti pogodak u 44. utakmici za Valenciju, a zanimljivo je to što je svih pet postigao na gostovanjima.

Više udaraca prema suparničkom golu imao je Leganes. Valencia je najbolju i najkonkretniju priliku u drugom poluvremenu imala nakon točno sat vremena igre kada je Rodrigo Moreno pogodio stativu.

I onda u 89. minuti domaća momčad dolazi do izjednačenja. Bila je to solidna akcija Leganesa koju Valencijina obrana nije uspjela odbiti na najbolji mogući način. Odbijanac je tako došao do Martina Braithwaitea koji s deset metara posprema loptu u gol.