Manchester United uz nevjerojatne pehove do boda protiv Liverpoola

Branimir Korać • nedjelja, 24.02.2019.

Liverpool je ponovno na vrhu premiershipa, ali ima samo bod prednosti nad Manchester Cityjem. Na gostovanju u Manchesteru kod Uniteda odigrao je bez pogodaka...

Vrlo važan dvoboj u borbi za naslov prvaka bio je na rasporedu na Old Traffordu gdje je Manchester United ugostio Liverpool, a susret je završio bez pobjednika. U dvoboju koji nije posebno oduševio, bilo je puno borbe, ali ne i golova.

Ole Gunnar Solskjaer suočio se s nevjerojatnim pehovima u prvih 45 minuta kada je morao povući čak tri izmjene. Prvo je Andera Herreru u 21. minuti morao zamijeniti Andreas Pereira, zatim je pet minuta kasnije iz igre morao i Juan Mata, a zamijenio ga je nezaliječeni Jesse Lingard koji je izdržao samo 18 minuta i umjesto njega je na travnjak morao Alexis Sanchez.

Unatoč svim tim rotacijama, United se dobro držao, ali Liverpool nije izgledao onako dobro kao što je izgledao u nekim ranijim utakmicama, a i Jürgen Klopp bio je prisiljen na jednu izmjenu u prvom dijelu i to kada je vadio Roberta Firmina umjesto kojeg je na teren poslao Sturridgea.

Embed from Getty Images

Inače lopta je jednom završila u mreži kada ju je poslao tamo Joel Matip, ali njegov autogol nije priznat zbog zaleđa.

Ovaj remi u konačnici razveselio je navijače Manchester Cityja koji sada zaostaje minimalnih jedan bod za Liverpoolom koji se dosta teško nosi s pritiskom borbe za naslov prvaka.

U drugom susretu poslijepodnevnog dijela natjecanja u Premiershipu Arsenal je rutinski stigao do pobjede protiv Southamptona. Emeryjeva momčad rutinski je slavila s 2:0 uz dva pogotka već u prvih 17 minuta. Odličan je bio Henrih Mhitarjan koji je prvo asistirao Lacazetteu za vodstvo, a zatim i sam zabio za konačnih 2:0.