Liga prvaka, skupina B, 13. kolo, 24.02.2019, 17:00 h
RK Zagreb 21:22 Flensburg
Flensburg

PPD Zagreb unatoč tijesnom porazu od Flensburga izborio osminu finala

Branimir Korać • nedjelja, 24.02.2019.

Odličan otpor pružio je PPD Zagreb Flensburgu u 13. kolu Lige prvaka, Zagrebaši su do samog kraja bili u igri za pobjedu, dugo su bili i u vodstvu, ali Nijemci su ipak slavili 22:21...

Vrlo težak posao imao je PPD Zagreb u 13. kolu grupne faze Lige prvaka, ali može biti zadovoljan unatoč porazu. Flensburg je u Zagrebu slavio s 22:21, momčad koja je stopostotna u Bundesligi dosta se namučila protiv Zagreba i tek u završnici je stigla do pobjede.

I dok je Flensburg došao sa svim glavnim adutima, Zagreb je i dalje oslabljen, a ostao je dosta rano i bez Lovre Jotića kojem je stradao prst i morao je u bolnicu na pregled.

Od početka se Zagreb postavio odlično, nije dopustio Flensburgu da potpuno preuzme kontrolu i dođe do neke značajnije prednosti, a nakon što je izdržao taj prvi nalet Nijemaca, preuzeo je i vodstvo.

Na sredini prvog poluvremena pogotkom Damira Bičanića PPD Zagreb stigao je do vodstva 5:4, uslijedilo je razdoblje odlične igre domaćina koji je deset minuta kasnije došao do vodstva 10:6.

Pivot Johannes Golla vratio je Flensburg u utakmicu, uspio smanjiti zaostatak, no Filip Vistorop u posljednjim trenucima ipak je osigurao Zagrebu ugodnijih 11:9 na odmoru.

Ulazak u drugo poluvrijeme nije bilo dobro za domaćina koji je gotovo sedam minuta bio bez gola, Flensburg je napravio seriju 4:0 i tako preuzeo vodstvo.

Činilo se da je Flensburg uhvatio ritam i da Zagreb neće imati odgovor, ali odlična obrana pomogla je domaćinu da se vrati u plus do sredine drugog dijela.

Sve do zadnjih nekoliko minuta stvari su izgledale dobro za Zagreb i Flensburg je konstantno hvatao zaostatak. Dvije minute prije kraja Potočnikov pokušaj obranio je Burić, Wanne je zabio za 20:21 pa Burić obranio i Horvatu, a kada je Zachariassen pogodio za 20:22, bilo je sve jasno.

Ipak, porazi Celja i Skjerna pomogli su Zagrebu koji je definitivno u osmini finala i prije zadnjeg kola i gostovanja kod Szegeda.

Urh Kastelic u ovom susretu upisao je deset obrana, a pet golova zabio je Zlatko Horvat. Kod gostiju Benjamin Burić imao je 14 obrana, a devet golova zabio je Hampus Wanne.