Bundesliga, 23. kolo, 25.02.2019, 20:30 h
RB Leipzig 1:1 Hoffenheim
Hoffenheim

Kramarić zabio, RB Leipzig do boda u završnici susreta

Petar Jenjić • ponedjeljak, 25.02.2019.

Posljednja utakmica 23. kola njemačke Bundeslige odigrana je u Leipzigu gdje je istoimeni domaćin osvojio bod protiv Hoffenheima. Susret je završio rezultatom 1:1, a vodeći pogodak za goste postigao je Andrej Kramarić...

RB Leipzig ugostio je Hoffenheim u posljednjem susretu 23. kola Bundeslige. Zanimljiv dvoboj završio je rezultatom 1:1, a pogodak za goste postigao je Andrej Kramarić koji je svoju momčad doveo u vodstvo u 23. minuti.

Ipak, domaćin je bio bolji u drugom poluvremenu te je zasluženo stigao do boda u završnici susreta. Unatoč tome što je ispustio pobjedu, Hoffenheim je postavio novi klupski rekord od devet uzastopnih gostujućih utakmica u Bundesligi bez poraza.

Hoffenheim je u vodstvo stigao u 23. minuti pogotkom Andreja Kramarića, hrvatski nogometaš pospremio je loptu u mrežu nakon odbijanca. Joelinton je pucao, domaći vratar obranio, a na pravom se mjestu našao Kramarić kojem je to bio prvi gol od početka veljače.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se više nije mijenjao, a posebno vrijedi izdvojiti kako je domaćin u prvih 45 minuta uputio tek dva udarca - najmanje ove sezone.

Međutim, stanje se u drugom poluvremenu potpuno okrenulo. Leipzig je bio ona momčad koja je imala inicijativu, a do zasluženog izjednačenja stigla je u 89. minuti. Marcel Halstenberg ubacio je prizemnu loptu u peterac, a u mrežu ju je skrenuo Willi Orban.

Dodajmo i to kako je Kramarić odigrao cijelu utakmicu za gostujuću momčad.