Serdarušić pružio otpor prvom nositelju, ali ipak pokleknuo u tri seta

Petar Jenjić • utorak, 26.02.2019.

Nino Serdarušić poražen je u drugom kolu Challengera koji se igra u francuskom Pauu, bolji je od hrvatskog tenisača bio prvi nositelj Gregoire Barrere...

Drugo kolo Challengera u francuskom Pauu nije donijelo novu pobjedu za Nina Serdarušića. Hrvatski tenisač igrao je protiv domaćeg igrača i prvog nositelja Gregoirea Barrerea koji je bio bolji sa 7:5, 4:6, 6:3 nakon sat i 46 minuta provedenih na terenu.

Serdarušić je uspio spasiti tri break lopte, ali četvrtu nije uspio pa je Francuz u prvom setu poveo s 4:2. Vrlo brzo je uzvratio hrvatski igrač te poravnao na 5:5, no bilo je to još kraćeg vijeka. Barrere je ponovno oduzeo servis hrvatskom tenisaču, a time dobio i set.

Odmah na početku drugog seta Serdarušić je napravio break i poveo 2:0, a u cijelom je setu spasio ukupno pet break lopti francuskog tenisača. Jedan break odlučio je i treći, odlučujući set u kojem je Barrere poveo s 4:2 te bez većih problema sačuvao vlastiti servis do kraja.